İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV'de İlke Karagöz'ün "Çalar Saat" programına konuk oldu.

İYİ Parti lideri burada gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Gazeteci Levent Gültekin, geçtiğimiz günlerde “Meral Akşener, seçimlere bir buçuk yıl vardı, bir gün beni aradı. Yavaş ve İmamoğlu’nun kastederek ‘Bunlar kendilerini ne zannediyor. Belediyenin parası ile anket yaptırıyorlar, kendilerini önde gösteriyorlar. Ben bunlar cumhurbaşkanı olsun diye mi parti kurdum. Ben onlara geçit vermem.' dedi." diye bir ifade kullanmıştı.

Akşener, bu konuyu kesin bir dille reddederek, “Mahkemeye vereceğim. Öyle bir sözüm olmadı”. dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adil bir dünya mümkün ama ABD ile değil Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adil bir dünya mümkün ama ABD ile değil

"MİLLETİN SESİNİ REDDETTİLER"

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a dargın olup olmadığı sorulan Meral Akşener, "Onlara karşı kızgınlığım, hiçbir şeyim yok. Hem Ankara Belediye Başkanı’nı hem İstanbul Belediye Başkanı’nı öneren ben değilim, millet. Hem başta sayın Kılıçdaroğlu, hem de masa kabul etmedi. Arkadaşlarımız da milletin sesini reddetti. İnsanlar tercihlerinde hürdür. Ona saygı duymak gerekir. O tercihlerin her zaman bedeli olur." yanıtını verdi.

"ANKARA ADAYIMIZ ADNAN BEKER DEĞİL"

Meral Akşener, İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ismi öne çıkan Adnan Beker için de net konuştu.

Mansur Yavaş'ın yakın arkadaşı olan Adnan Beker'in Ankara adaylığı için Akşener, "Ankara adayımız Adnan Beker değil." cümlesini kullandı.