Meral Akşener o aday için ikna oldu!

Seçime kısa bir süre kala Altılı Masa'dan henüz bir aday açıklaması gelmemişken paylaşılan bir kulis bilgisine göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda İYİ Parti ikna oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ülke TV'de yayınlanan programda Türk Medya Temsilcisi Melik Yiğitel bir kulis bilgisi paylaşarak, CHP'nin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda İYİ Parti'yi ikna ettiğini söyledi.

İyi Parti ve CHP arasında Kılıçdaroğlu anlaşması

Üst düzey CHP'li yöneticiyle konuştuğunu belirten Yiğitel, ''Kemal Bey'in çatı adaylığı bitti. Bitti derken çatı adaylığı garantilendi. Benim konuştuğum kişi, ''Bütün pürüzler giderildi. İYİ Parti ikna oldu.' dedi. İYİ Parti'yi şöyle ikna etmişler. Tek bir cumhurbaşkanı yardımcısı ve yetkili. Diğerlerine cumhurbaşkanlığı yardımcılığı yok. Bakanlık var. Bu anlaşma İYİ Parti ile CHP arasında. Masada da problem çok çıkmaz diyorlar. CHP Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda Meral Hanım'ı büyük ölçüde ikna etti.'' ifadelerini kullandı.

Gözler 6'lı masanın 11'inci toplantısında!

Aday belirsizliğinin sürdüğü 6’lı masada gözler Cumhurbaşkanı adayının ele alınmasının beklendiği 26 Ocak tarihine çevrildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde gerçekleşecek olan toplantı ile 6’lı masa 11’inci kez bir araya gelmiş olacak.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN