İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halit Kıvanç Şehir Stadı Açılış Töre'ninde açıklamalar yaptı.

Akşener, "Milletimizin siyasetçiden beklediği seçmenin velinimet olduğu, seçmene yönelik, milletimize yönelik hizmetler üzerinden rekabet yaptığımız, birbirimize küfretmediğimiz, birbirimizi tehdit etmediğimiz bir seçim atmosferi istiyor" dedi.

Akşener'in konuşması şöyle:

“Bugün çok değerli bir ismin ansına bu güzel stadın açılışını yapıyoruz. Gençliğimizde hayranlık duyduğumuz rol modelimiz olan rahmetli Halit Kıvanç anısına, adına bir stat açmak üzere buradayız. Bu güzelliğin sürmesi ve tüm Türkiye’ye yayılması için buradaki manzaranın Türkiye’nin her tarafında görülmesi gerekiyor.

“BÜTÜN PARTİLER GİBİ BİZDE ÇALIŞTIK"

Bu millet öyle büyük bir millet ki bir deprem oldu, birimiz hepimiz hepimiz birimiz için bir araya geldik, herkes bir dilim ekmeğini ikiye böldü. Dün Adıyaman’daydım ondan evvel Maraş’ta, ondan evvel de Hatay’daydım. Hatay’da Ekrem başkanla ve diğer başkanların hizmetleriyle karşılaştık, Kahramanmaraş’ta Mansur başkan ve diğer belediye başkanların gayretleriyle hizmetleriyle karşılaştık. Bütün STK’ların, bütün siyasi partilerin bir STK gibi çalıştığı hizmetlerle karşılaştık.

DEPREM BİZE BİRLİK OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ HATIRLATTI

Dün Adıyaman’da ilginç bir şey oldu. Bir vatandaşımız dedi ki; ‘ilk defa Gölbaşı’na Cizre Belediyesi, Tokat Belediyesi ve Esenler Belediyesi geldi, ben çağırdım onlar geldi’ dedi. Ben de kendisine dedim ki ‘Allah onlardan razı olsun, sizin de bu organizasyonunuzdan razı olsun’. Bir kaşık suyu, bir dilim ekmeği, bir konteyneri, bir çadırı, bir damacana suyu kim veriyorsa Allah onlardan razı olsun. Demem o ki; milletimiz bizden siyaseti dövüşerek yapmamızı beklemiyor. Milletimizin siyasetçiden beklediği seçmenin velinimet olduğu, seçmene yönelik, milletimize yönelik hizmetler üzerinden rekabet yaptığımız, birbirimize küfretmediğimiz, birbirimizi tehdit etmediğimiz bir seçim atmosferi istiyor. Deprem bize bunu gösterdi, ölümün ne kadar yakın olduğunu gösterdi. Deprem bize ecelin ne bir nefes evvel ne bir nefes sonra olduğunu gösterdi. Deprem bize birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için olmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

“BU İSİM BU SEÇİM İÇİN ÖNEMLİ"

Halit ağabey, bunlardan biriydi, bu insanlardan biriydi. Ben, MHP Kocaeli İl Başkanı’nın kız kardeşiydim, ağabeyimde ben de severdik eşinizi. Başka solcu arkadaşlarımız da sever, sayardı sizin eşinizi. Böyle birleştirici insanlara hangi görüşte olursa olsun o insanların ortak noktası olan insanlara ihtiyacımız var. Onun için bu isim çok önemli, bu isim bu seçim için önemli, siyasetçilere ders vermesi için önemli. Ben bu ismin ışığında Ekrem başkana çok teşekkür ediyorum, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımıza da bütün siyasi partilerin mensuplarına da çok teşekkür ediyorum.”