Meral Akşener: Kadınlarla tarih yazacağız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Anıtkabir'i ziyaret etti. Ziyaret sonrası Akşener Anıtkabir Özel Defteri'ne 'Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de yılmayan yıkılmayan ve mücadeleden asla vazgeçmeyen Türk kadınlarıyız' yazdı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Anıtkabir'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sonrası Anıtkabir Özel Defteri'ne Dünya Kadınlar Günü'ne özel bir yazı yazdı.

Akşener, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk…Türkiye’de medeniyet yolundaki en büyük armağanımız olan Cumhuriyetimizin 100. yılında da bir kez daha huzurundayız. Biz nice zor şartların ve imkansızlıkların içinde cumhuriyetimizin bizlere sunduğu fırsat eşitliğiyle bugünlere gelen köy kızlarıyız. Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de yılmayan yıkılmayan ve mücadeleden asla vazgeçmeyen Türk kadınlarıyız.

Cumhuriyetimizin bizim için ne kadar büyük bir şans olduğunun da farkındayız. İstiklal ve istikbalimizin yılmaz savunucuları olan biz kadınlar, daha çocuk yaşta içtiğimiz anda sadakatimizle medeniyet yolundaki kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki 1934 yılında batılı ülkelerden bile önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı verebilen bu Cumhuriyet, 2023 yılında bunun hatırasıyla yetinemez. 

“Kadınlarla tarih yazacağız"

Çünkü biliyoruz ki kadınların omuzlarında yükselen bu memleket yeni asrında, kadınları görmezden gelemez. Çünkü Türk kadını güçlü olursa Türkiye de güçlü olur. Bu bilinç ve inançla bir kez daha söz veriyoruz ki ülkemiz ve milletimiz için durmaksızın çalışacak, evlatlarımızın geleceği için yılmaz bir mücadele verecek, Cumhuriyet'imizin yeni asrında kadınlarla birlikte tarih yazacağız. Büyük Türk milleti için verdiğiniz mücadeleyi ve biz Türk kadınları için açtığınız yolu bir kez daha şükranla selamlıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun."

Akşener, Anıtkabir’den ayırılırken “Başbakan Meral Akşener” sloganları atıldı. Korumalar, partililere “slogan ve alkış yok” uyarısı yaptı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN