İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV'de İlke Karagöz'ün "Çalar Saat" programına konuk oldu.

İYİ Parti lideri burada gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Meral Akşener, İstanbul için blöf yapmadıklarını söyleyerek "Çok ayıp şeyler söyleniyor." ifadelerini kullandı.

"BİZ KURULUŞ AYARLARIMIZA DÖNÜYORUZ"

Akşener, "Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a karşı aday çıkaracak mısınız, yoksa blöf mü yapıyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Çok ayıp şeyler söyleniyor. Bu linçlenmede biz aydınlandık. Millet İttifakı'nı en fazla savunan liderlerden birisi benim. Benim hedefim 2023'te tek adam sitemini değiştirmek ve tekrar hukukun üstünlüğünü, adaleti, demokrasiyi, ekonomide eşitliği sağlamaktı. Blöf falan yapmıyoruz. Biz kuruluş ayarlarımıza dönüyoruz."

"BEN PİŞMANIM"

Özgür Özel'den Tunç Soyer mesajı: Yeniden aday olacak mı? Özgür Özel'den Tunç Soyer mesajı: Yeniden aday olacak mı?

"81 ilde aday çıkaracağız, blöf yapmıyoruz." diyen Akşener şöyle devam etti:

"Her kafası kızanın 'Biz olmasaydık İYİ Parti olmazdı' dediği dile döndü. Bunu CHP'nin mensupları yaptı, yöneticilerinin bir kısmı da dahil. Bu karşılıklı bir Türkiye'ye iyilik. Türkiye'ye iyilik yerine İYİ Parti'ye iyilik şeklinde konuşuldukça bu güzel tutumun vatandaş nezdindeki karşılığı gitti. Onun için ben pişmanım."

"BUĞRA KAVUNCU OLABİLİR DE OLMAYABİLİR DE"

Meral Akşener, İstanbul'da hangi adayı çıkaraklarına ilişkin de konuştu. Akşener, "Ankara ve İstanbul adaylarımızla ilgili çalışma başlattık. İstanbul'da Buğra Kavuncu aday olabilir de olmayabilir de. Özellikle bir arkadaşımıza çok şaşıracaksınız." dedi.