Meral Akşener HDP ile ilgili görüşlerini açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HaberTürk ekranlarında Fatih Altaylı'nın konuğu oldu. Akşener, katıldığı canlı yayında HDP ile ilgili görüşlerini açıklayarak 'CHP, HDP ile görüşebilir bu net. Ama bize asla getiremez.' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener HaberTürk ekranlarında Fatih Altaylı'nın konuğu oldu. Akşener, Altaylı'nın Millet İttifakı gündemine dair sorularını yanıtlarken ittifaka HDP'nin katılmasına ve bakanlık verilmesine ilişkin soruları da yanıtladı. Akşener açıklamasında CHP, HDP ile görüşebilir bu net. Ama bize asla getiremez.' ifadelerini kullandı.

Akşener ayrıca, Hüseyin Baş ve Muharrem İnce'yle ittifak ile ilgili sorulara yanıt verdi.

Meral Akşener'in konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

"CHP, HDP'yi bize getiremez"

Bir Abdullah Uçar vardı, çağırdım. Kemal Bey de yanımda. Ne diyeceksin Abdullah dedim, "Kürdüm ama PKK'lı değilim diyeceğim" dedi. Bu dili başlatan biz değiliz, Sayın Erdoğan. Bu açtığı alana odun atan başka alan var. Eğer bu sistemden kurtulacaksak herkes bu gerçeğin farkında olmalı. 

Bakanlık gibi alışveriş olması mümkün değil. Diyalog başka bir şeydir, CHP diyebilir, anlayışla karşılardım. 'Sizin oy oranınızla HDP'nin oyu farklı hadi size güle güle' deselerdi o masadan kalkardık. Alengirli işe karşıyım, dürüstlük ve açıklıktan yanayım. CHP, HDP ile görüşebilir bu net. Ama bize asla getiremez.

Muharrem İnce açıklaması

Muharrem Bey'le en küçük incitme yapmadan ne ben onu, ne o beni, hakikaten o dönemle ilgili ben ondan razıyım. CHP ile ilişki biçimlerini bilemem, yorum da yapamam. Ama ben Hüseyin Baş üzerinden deneme yaptım. Sayın Hüseyin Baş'ın sosyal medya üzerinden talebi oldu. Ben de kendisinin teklifini masaya götüreyim dedim. Masada olmayı arzu etti. Hüseyin Baş'ın şahsı, partisi değil. Dolayısıyla bu genişlemenin doğru olmayacağına dair, kimseyi incitmeden sonuç çıktı. Hafiften bir oylama yaptım genel olarak genişlemeye, Hüseyin Baş'a değil. Ben tekrar söyleyeyim, Muharrem Bey'le 2018'de bir tarafıyla rakip, bir taraftan saygı içerisinde götürdüğümüz yarış inanılmazdı. Ben kendisinden razıyım. Şu anda pozisyonu Cumhurbaşkanı adayı olabilir. Partisinin ittifak durumu var mı, yok mu onu bilmiyorum. Dolayısıyla 4 gündür nefes alamadım. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN