Meral Akşener hakkında olay iddialarda bulunmuştu! CHP Yaşar Okuyan'ı ihraç etti

Cumhuriyet Halk Partisi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le ilgili gizli bilgilere sahip olduğunu ve bir yıl önce Kılıçdaroğlu'na bu bilgileri bir dosya halinde sunduğunu iddia eden Yaşar Okuyan ile ilişiğinin kesildiğini açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi, Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan'ın partiden ilişiğinin kesildiğini açıkladı. CHP'den yapılan açıklamada, "Sayın Yaşar Okuyan'ın Cumhuriyet Halk Partisi ile ilişiği kesilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız" ifadesi kullanıldı.

YAŞAR OKUYAN'DAN OLAY İDDİALAR

Yaşar Okuyan bir süre önce verdiği röportajda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le ilgili gizli bilgilere sahip olduğunu ve bir yıl önce Kemal Kılıçdaroğlu’na bu bilgileri bir dosya halinde sunduğunu iddia etmişti. Yaşar Okuyan bu bilgiler yüzünden Akşener'in cumhurbaşkanı adaylığından vazgeçtiğini öne sürmüştü. Okuyan Kılıçdaroğlu karşıtı kampanyaların arkasında İYİ Parti ve Akşener’in olduğunu iddia etmişti.

KEMAL KILIÇDAROĞLU YALANLAMIŞTI

Yaşar Okuyan'ın bu iddialarından sonra açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu "Böyle bir şey yok. Zaten benim çalışma anlayışıma da uygun değil. Sayın Okuyan zaman zaman beni ziyaret ediyor. Eski bir bakan olarak görüşme talebine zamanım uygunsa yanıt veriyorum. Ancak ifade ettiği gibi bana Akşener hakkında gizli bilgi veya da dosya vermiş değil. Kamuoyunun dikkatine sunarım'' demişti. İYİ Parti, Yaşar Okuyan hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN