İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beş farklı emekli maaşı olduğunu belirterek, "İktidar partisine bunu meclis kürsüsünden ilettiğimizde, bu kadar farklı emekli maaşı olmadığını iddia ettiler. Sonradan ortaya çıktı ki varmış ve en düşük emekli maaşının ne kadar olduğu tartışılmaya başlandı. Bizim iddiamız, talebimiz ve isteğimiz sizin adınıza şuydu: En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıdır" dedi.

Yozgat Erdoğan'ı Baş Tacı Yaptı

Yozgat'ta partisinin belediye başkan adaylarını tanıttığı toplantıda konuşan Meral Akşener, kentin milli mücadele ve PKK terörüyle mücadelede en çok şehit veren iller arasında olduğunu belirtti. Akşener, Yozgat'ı kendi şehri gibi gördüğünü ifade ederek, "Yozgat, 22 yıldır Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı baş tacı yapmıştır. Ancak Yozgat, vaat edildiği gibi Türkiye'nin ve Avrupa'nın marka şehri olamamıştır. Şu anda Yozgat'ta 17 bin genç kayıtlı işsiz bulunmaktadır" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: İliç faciası ardından 5 kritik görevden alma! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: İliç faciası ardından 5 kritik görevden alma!

Emeklilerin En  Düşük Maaşı Asgari Ücret Kadar Olmalı

Seçmenlere ulaşıldığında sorunların öğrenildiğini vurgulayan Meral Akşener şunları ifade etti:

"İktidarsanız sorunları çözersiniz, muhalefetseniz de kamuoyuna sunarsınız, dikkat çekersiniz. İYİ Parti olarak biz kurulduğumuz günden beri bunu yapıyoruz. Ben tam 3 yıl boyunca tüm şehirleri ve ilçelerin yüzde 50'sini dolaştım, dükkan dükkan gezdim. Bu dükkanlarda beş farklı emekli maaşı olduğunu öğrendim. İktidar partisine bunu meclis kürsüsünden ilettiğimizde bu kadar farklı emekli maaşı olmadığını iddia ettiler. Ancak sonradan ortaya çıktı ki böyle bir durum varmış ve en düşük emekli maaşının ne kadar olduğu tartışılmaya başlandı. Bizim iddiamız, talebimiz ve isteğimiz ise sizin adınıza şuydu: En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıdır. 'Kök maaş' dedikleri, üzerine hiçbir şey eklenmemiş olan maaşa sadece dışarıdan, hazineden para eklediler. Ancak bir süre sonra bu eklenen para da yok olacak. Bizim vurguladığımız, İYİ Parti olarak ifade ettiğimiz şey ise bütün emeklilerin en düşük maaşının asgari ücret kadar olmasıdır."
 

Editör: Şevval Başçakır