Meral Akşener'e Cumhur İttifakı'ndan davet

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İYİ Parti'yi bir kez daha Cumhur İttifakı'na davet etti. Destici, 'Yarın altılı masa, beşli masa açıklamasını yapar, artık İYİ Parti'siz yoluna devam edeceğini açıklar ve cumhurbaşkanı adaylığını da ilan ederse ondan sonra etik olur diye düşünüyorum.' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlenen Merkezi Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Destici, "İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı'na katılmasından da memnuniyet duyabiliriz." sözlerinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

İYİ Parti'nin diğer partilerle görüşmesi etik olur

"Halen aynı düşüncedeyim. Bu konu üzerinde İYİ Parti'den herhangi birisiyle bir görüşmemiz olmadı. Zaten bu aşamada olması da uygun olmaz. Yarın altılı masa, beşli masa açıklamasını yapar, artık İYİ Parti'siz yoluna devam edeceğini açıklar ve cumhurbaşkanı adaylığını da ilan ederse ondan sonra hem İYİ Parti'nin diğer partilerle görüşmesi etik olur hem de bizim gibi siyasi partilerin de onlarla görüşmesi veya Cumhur İttifakı'na davet etmesi etik olur diye düşünüyorum"

Destici, avukat Ersan Şen'in cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili sorusuna şu yanıtı verdi: “Ersan Şen, uzun süredir cumhurbaşkanı adayı olarak çalışıyor" 

Seçimlerin ilk turda bitip bitmeyeceği sorusuna Destici, "Seçimler ilk turda Cumhur İttifakı lehine sonuçlanır" dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN