Meral Akşener'den sert sözler: Kumar masasında da noter masasında da...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Genel İdare Kurulu toplantısının ardından canlı yayında sert sözler söyledi. Akşener, '85 milyonun geleceğini, kişilerin tahakkümüne teslim edip, tehlikeye atmayacağız' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel İdare Kurulu toplantısının ardından canlı yayında bomba sözler söyledi. 6'lı masa ve aday hakkında açıklamalar yaptı.  Akşener'in bu sözleri gündeme bomba gibi düştü.

İşte Akşener'in o sözler;

1 yıldır verdiği bütün sözlerin arkadasında durduğunu söyleyen Akşener, “Ancak; ne bir kumar masasında, ne de bir noter masasında olmayacağız. 85 milyonun geleceğini, kişilerin tahakkümüne teslim edip, tehlikeye atmayacağız. Cumhuriyetimizin yeni asrını, göz göre göre hiç etmeyeceğiz. Milletimizin kazanma ümidini yok etmeyeceğiz.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sözlerinin devamında Mansur Yavaş’a ve Ekrem İmamoğlu’na bir çağrıda bulundu: “Ne mutlu size ki; Milletimiz, gayretlerinizi gördü, yanınızda durdu. Milletimiz, samimiyetinizi anladı, başının üstünde taşıdı. Milletimiz, sizleri sevdi, bağrına bastı.  Ve bugün de; çok kritik bir kırılmanın eşiğinde, sizi göreve çağırıyor. “

Bu görevin, milletin vermiş olduğu bir vazife olduğunu söyleyip, 100 yıl öncesine işaret ederek Amasya Tamimi’ni hatırlatan Akşener;

“Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi, bugün de; vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı, tehlike altındayken, Saray hükûmeti, üzerine düşen sorumluluğu, yerine getiremeyip,

milletimizi, yokluğa mahkûm ederken; 100 yıl önce olduğu gibi, bugün de, milletimiz;

İstiklalini, yine kendi azim ve kararına bağlamıştır. Size de, ateşten bir gömlek giymeyi, vazife kılmıştır.

“Bu vazife; milletin sesini duyma vazifesidir"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuşmasının devamında, belediye başkanlarına düşen vazifeyi şu sözlerle dile getirdi:

“Bu vazife; Cumhuriyetimizin, yeni asrının şafağında yepyeni bir sayfa açma vazifesidir.

Bu vazife; sadece bir dayatmayı değil,topyekûn bir dayatmacılığı, yıkma vazifesidir.

Bu vazife; sadece bir kişiyi değil; kendini milletten büyük gören, çirkin bir zihniyeti yenme vazifesidir. Bu vazife; milletin sesini, duyma vazifesidir. Bu vazife; millet iradesini, yeniden hakim kılma vazifesidir.”

Bu sözün sahibi, milettir

Bundan 100 yıl önce aynı vazifenin; millet iradesiyle tüm engelleri aşıp Samsun’a çıkışı hatırlatan Akşener, “100 yıl sonra, bugün de; bu vazife, prangalardan sıyrılıp, milletin sinesine varmayı emretmektedir. Hiç şüphemiz yok ki, bu vazife; reddedilemez bir vazifedir. Çünkü bu çağrının sahibi, millettir! Çünkü bu sözün sahibi, millettir! dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, artık bir seçim yapılması gerektiğini söyleyerek konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

Ya; ışıl ışıl bir güneşin altında dimdik duracağız; ya da uzayan gölgelerde kaybolacağız!

Ya; şanlı bir mücadelede, milyonlarla yürüyeceğiz; ya da trajik bir hikâyede, figüranlık yapacağız!

Ez cümle; ya, tarih yazacağız; ya da tarih olacağız!

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN