Meral Akşener'den 'merhamet' videosu

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin merhamet odaklı lider iletişim kampanyasının dördüncü videosunu sosyal medya hesabından paylaştı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin dördüncü seçim videosunu sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaştı. Merhanet odaklı hazırlanan videoda AK Parti'nin çıkışları hedef alınarak yoksulluk, kadın cinayetleri, Uygur Türklerine uygulanan mezalim, doğa  ve hayvan hakları konuları ele alındı.

Akşener videoyu, Devlet-millet arasında kurulan güçlü bağı zedeleyen bu merhametsiz yaklaşımı milletimizle birlikte, sandıkta değiştireceğiz. Çünkü #DevleteMerhametYakışır!” notuyla paylaştı.

İktidarın yoksulluğa karşı tavrı Akşener'in; “Çocuğuna ayakkabı alamıyor okula giderken aileler. Kırık buzdolaplarının içinde sadece hoşaf buluyorum…” sözleriyle ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ınMünevver Karabulut cinayeti üzerine Kendi başına bırakılan... Unutmayın; ya davulcuya, ya zurnacıya…” sözlerine ilişkin Akşenerin Kendi başına bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya diyecek kadar merhametini kaybetti. Sadece dilini kirletmedi. Kalbini de öfkesinin esiri etti. Vicdanını da kin karasına boyamayı tercih etti.” söylemine yer verildi.

Çinin Uygur Türklerine yaşattığı zulme karşı Meral Akşenerin Bunlara sorarsan en büyük Türk, en has Müslüman kendileri. Müslüman Türk’üm dediği için zulüm gören kardeşlerimizi duymuyor, iki laf edemiyorlar. İktidar ve ortakları sussa da biz susmayacağız. Müslüman Türk’üm diye haykıran kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Ak Parti iktidarının ülkemizin dört bir yanında çıkan yangınlarda hayatını kaybeden hayvanlara ilişkin açıklamaları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gazeteci Hasan Öztürkle gerçekleştirdiği bir programda Öztürk’ün Geçen haftaya kadar 2 hayvanım vardı, şimdi bir tane.” sözlerine gülerek verdiği “Öldürdün mü?” cevabı hatırlatıldı.

Videonun sonunda ise Akşenerin şu sözleri aktarıldı:

Ne lanet bir zamandayız. Her seferinde zulmü gören biz, yanına kâr kalan zulmeden. Böyle bir lanet zamandayız. Ama Allah büyüktür, milletimiz büyüktür. Bunu görüyor ve gereğini yapacak inşallah.” sözlerine yer verildi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN