İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, depremde etkilenen illerden bir tanesi olan Diyarbakır'a bugün ziyaret gerçekleştirdi.

Akşener ziyaretinde hem depremzedeler ile ilgilenirken hemde Erdoğan'a çağrıda bulundu.

Akşener'in konuşmasından öne çıkanlar:

Çok büyük deprem yaşadık çok kaybımız yaralımız var. Uğur Poyraz ve arkadaşlarımız 5. Buçukta diğer arkadaşlarımız 9. Buçukta şeklinde bölündüler ve gittiler.

Siyasetin veli nimeti seçmendir. Depremle ilgili yaptığımız çalışmalarımızın öznesi vatandaşlarımız ve sizlersiniz.

Ben ve arkadaşlarım hala sahada çalışıyoruz. Diyarbakır'da şikayetleri dinledim, olması gerekenleri öğrendim.

KYK Yurtlarında aileler kalamaz

Pandemide yüz yüze eğitim yapılamadı. Tablet ve internet eksiklerini söylemiştim biz de bu eksikleri gidermeye çalıştık. İktidarın bunu çözmesi lazımdı. Diyarbakır'da gördüğüm şey de bu çocukların tablet eksiği var çadır kentte. Bazı eksiklikler var bir kısmını biz çözeceğiz bir kısmının da çözülmesini sağlayacağız.

Diyarbakır'dan sesleniyorum bizim aile mahremiyetimize 6 kişilik 10 kişilik yurt odasına sığdırmak doğru değildir. Erkek kız yurdu ayrıdır. böyle bir şey olamaz. KYK yurtlarındaki aileler kalamaz zaten kalmıyorlar. Aile mahremiyetine uygun değildir.

İkinci konu var üniversitelere olan alerjiyi anlamadım ben. YÖK başkanı bir talimat verdi Asla yüz yüze eğitim olmayacak sorunun biri şu pilotluk eğitimi gören öğrencinin pratik yapması gerekiyor bunu nasıl yapacak. İkinci olarak rektörlere yanlış talimat veren bir YÖK Başkanı'ndan bahsediyorum.

Sayın Erdoğan'a sesleniyorum derhal bu karardan vazgeçin üniversite öğrencilerinin üniversitede eğitim görmelerinin önünü açın. Seçilmişlerin karşısında atanmışların talimatlarından bıktık.