BirGün gazetesi muhabiri İsmail Arı, da Menzil Cemaati’nin örgütlenmesini gündeme taşıdığı için cemaat mensuplarının tarafından çok sayıda ölümle tehdit edildi.

BirGün gazetesinin haberine göre; Arı, Cumhuriyet Başsavcılığı’na “tehdit” suçundan işlem yapılması için şikâyette bulunulmasına rağmen savcılık harekete geçmedi.

Asgari ücret için ilk toplantı yarın: Zam oranı ne zaman netleşecek? Asgari ücret için ilk toplantı yarın: Zam oranı ne zaman netleşecek?

"Ecelin geldi ve öleceksin!" gibi birçok ölüm tehdidine ve cemaat mensuplarının sosyal medya hesaplarında yer alan kimlik bilgilerinin savcılığa sunulmasına rağmen, "Hakaretin kime yönelik olduğu anlaşılamadığı" gerekçesiyle kovuşturmaya yer yok kararı verildi. Arı, kovuşturmaya yer yok kararlarına itirazda bulundu.

Gazeteci Arı yaptığı açıklamada ise, "Büyük kısmı Menzil Cemaati mensubu olan şahıslar beni ölümle tehdit edip küfürler yağdırıyor. Bunlara dair yaptığım tüm şikâyetler ise savcılar tarafından reddediliyor. Gerekçe, 'Kime yönelik olduğunun belli olmamasıymış!' AKP iktidarında yargı yalnızca AKP’liler için çalışıyor. Bu tehditler ve küfürler bir AKP’liye veya yandaş gazeteciye yapılsa böyle mi olurdu? Başıma bir şey gelirse sorumlusu şikâyetlerimi görmezden gelen savcılar ve Adalet Bakanlığı’dır!” dedi.