Haluk Özdil duyurdu! 20 Eylül'de ne olduğunu açıklayacak Haluk Özdil duyurdu! 20 Eylül'de ne olduğunu açıklayacak

Melih Gökçek, sosyal medyadan akılalmaz paylaşımlarına devam ediyor. Ünlü Tarihçi İlber Ortaylı'nın Lozan Sözleşmesi ile ilgili sözlerini eleştiren Gökçek, Ortaylı'ya cahil yakıştırmasında bulundu.

Yaptığı paylaşımlarla ve sözleriyle sıkça kendinden söz ettiren Melih Gökçek, İlber Ortaylı'nın videosunu alıntılayarak, "Hadi Oradan! Çok bilmiş cahil... Dinleyin... 12 Adaların Yunan'a verilmesini nasıl kıvırarak anlatıyor..." cümlelerini kullandı.

İLBER ORTAYLI NE DEMİŞTİ?

Gökçek'in alıntıladığı videoda Ortaylı, "Lozan bizim için bir zaferdir en azından bunun çok başarılı bir uzlaşma olduğu herkesin kabul etmesi gerekir. Bu anlaşmada bir takım şeyleri ileri sürenler 100 sene sonra bir daha tartışılacak. Böyle bir şey yok işte geldi 100’üncü sene, bunlar uyduruk... 12 adaların Türkiye’den çıktığı tasdik edildi diyorlar. Öyle bir şey yok, 12 adalar o zaman İtalya’nın geçici işgali altındaydı ve bu statü ikinci harbin sonuna kadar, ikinci harpten sonra da hiçbir şekilde böyle bir iddiada bulunmak mümkün değildi, müttefikler istedikleri gibi alıp verdiler." demişti.

Melih Gökçek daha önce de 6 milyar dolarlık jelibon rezervi bulunduğunu iddia edip gündeme oturmuş ve dalga konusu olmuştu.