Boğaziçi direnişinin 1000. günü: Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz! Boğaziçi direnişinin 1000. günü: Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz!

Amerika'da yaptığı kariyer ile Türkiye'de gündem olan Hafize Gaye Erkan, Merkez Bankası'nın yeni başkanı olarak atandı. Hafize Gaye Erkan'ın göreve gelmesinin ardından herkes faiz için nasıl bir politika izleyeceğini merakla bekliyor. Erkan görevi Şahap Kavcıoğlu'ndan devralırken ilk açıklamasını da yaptı.

Hafize Gaye Erkan, Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Türkiye Cumhuriyeti Merkez Başkanlığı'na Şahap Kavcıoğlu'nun yerine atandı. Amerika'da uzun yıllar ekonomi üzerine göre alan Hafize Gaye Erkan, Şahap Kavcıoğlu'ndan devralarak görevine başladı.

Hafize Gaye Erkan'ın görevine başlamasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından destek mesajı yayımladı.

İşte Mehmet Şimşek'in mesajı:

MEHMET ŞİMŞEK: BİLGİSİNE VE TECRÜBESİNE GÜVENİYORUM

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı’na atanan sn Hafize Gaye Erkan’ı kutluyorum. Bilgisine ve tecrübesine güveniyorum. Sn Erkan bugün devir teslim töreni ile görevine resmen başladı. Kendisine başarılar diliyorum. Ülkemize hizmet yolunda Allah yardımcısı olsun.