Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in arkadaşına arazi ihalesi verildiğine yönelik basında iddialar ortaya atılmıştı.

Hazine ve Maliye Bakanlığın sosyal medya hesabından konuyla ilişkin yalanlama geldi.

GÖREVDE DEĞİLMİŞ

İhalenin gerçekleştiği tarih olan 13 Nisan 2023'de Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Bakanlık görevini icra etmediği gibi Türkiye'de de bulunmadığı da bildirildi.

MEZARDAN BABAM ÇIKIP GELSE

Bakanlık yaptığı açıklamada Bakan Mehmet Şimşek'in göreve ilk başladığındaki talimatını da paylaştı.

Şimşek, "Mezardan babam çıkıp gelse dahi benim akrabalarım ya da arkadaşım olduğunu ifade eden hiç kimseye kamuda ayrıcalık tanınmayacaktır." diyerek Bakanlığın birimleri ile bağlı kurum ve kuruluşların üst düzey bürokratlarına net bir talimat vermiş.

BAKAN MEHMET ŞİMŞEK AÇIKLAMA YAPTI

Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından konuyla alakalı açıklamada bulundu.

Hatay'daki TOKİ konutlarında skandal: Bunlar insanları bir daha öldürecek Hatay'daki TOKİ konutlarında skandal: Bunlar insanları bir daha öldürecek

Şimşek, "Haber görünümlü karalamayı kınıyorum. Ben yurtdışında iken ve henüz bakan değilken; açık artırmada alınan bir işi bana bağlamaya çalışmışlar. “Mezardan babam çıkıp gelse dahi eş-dost veya akrabam olduğunu ifade eden hiç kimseye kamuda ayrıcalık tanınmayacaktır.” talimatım hala geçerlidir!" ifadelerini kullandı.

Editör: Amine Ebrar