BirGün gazetesinden İsmail Arı'nın haberinde; Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Basın Danışmanı Sibel Tokgöz'ün çift maaşlı olduğu kaydedildi.

Söz konusu haberde; Tokgöz, Mehmet Şimşek’in basın danışmanlığı görevinin yanında, "Borsa İstanbul, Takas İstanbul ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği" tarafından kurulan Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.’nin (MKK) yönetim kurulu üyesi olduğu belirtilirken; 3 Ağustos tarihinde bu göreve atanan gazetecilik bölümü mezunu Tokgöz’ün ekonomi eğitimi de bulunmadığı vurgulandı.

Arı, "Tokgöz’ün danışmanlık ve yönetim kurulu üyeliğinden aldığı maaşın yaklaşık 200 bin TL olduğu tahmin ediliyor." diye yazdı.

"ÇİFT MAAŞ SADECE BENİM ŞAHSIMA ÖZEL DEĞİL"

Tokgöz'e ulaştığını belirten İsmail Arı, Tokgöz'ün şu açıklamayı yaptığını yazdı:

"200 bin TL abartılı bir rakam. Yönetim kurulu üyeliği yaptığım şirketlerde iletişimle alakalı fikirlerimiz soruluyor ve oralarda güzel işlere de imza atıyoruz. Yaptıkları işlerin kamuoyuna yansıması ve alacakları kararların yansımasının nasıl olacağı ile alakalı fikirlerimiz soruluyor. 2008’den beri şirketlerde görev alıyorum. Bu (çift maaş) sadece benim şahsıma özel değil."

"ÇARPITARAK, YANLIŞI ISRARLA YAZMIŞSIN"

Daha sonra Mehmet Şimşek'in Basın Danışmanı Sibel Tokgöz, X adlı sosyal medya hesabından bu haberi alıntılayarak cevap verdi.

İsmail Arı'nın 'yine' düzgün bir gazetecilik yapmadığını söyleyen Tokgöz, "Pazar günü aradın benimle ilgili sorular sordun; 10 dakikalık telefon görüşmemizde net bir şekilde böyle bir rakam kesinlikle doğru değil, hatta mümkün değil, imkânsız, dediğim hâlde bilinçli olarak, çarpıtarak, tahmin ediliyor diyerek yanlışı ısrarla yazmışsın." dedi.

İsmail Arı'ya "Anladım heyecanlı yeni mezun bir gazetecisin." diyen Tokgöz, şöyle devam etti:

"5N1K kuralına önceki haberinde uymadın, bu nedenle ağır şekilde yalanlandın, ders aldın ki; bu defa arayıp sordun ancak bu kez de haberinde cevaplarımı doğru veremedin."

Heyelan 2 kişiyi hayattan kopardı! Heyelan 2 kişiyi hayattan kopardı!

"YAZDIĞIN RAKAM KADAR TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIM"

Yapılanın gazetecilikle alakasının oldığının altını çizen Tokgöz, "Konuşmamızda aynı okul mezunu olduğumuzu hatırlattın ancak bizler mesleği icra ederken hiçbir zaman konuyu çarpıtmadık  ve vatandaşı bilinçli kandırmadık, yalan haberler yapmadık, yaptığın şeyin  gazetecilik ile alakası yok. Bu şekilde mesleğe de çok yazık edersin. Yazdığın rakam kadar da şahsına manevi tazminat davası açacağım."