Cumhurbaşkanı Erdoğan geçmişte AKP’de Maliye Bakanlığı yapmış Mehmet Şimşek’i ekonominin başına geçirmeyi hedeflediği iddia edilirken bir takım söz alışverişlerinin olduğu iddia edildi. İddialara göre Şmşek, ekonominin başına geçmesi halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "işine fazla karışmamasını" istiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından "Yeni kabinde kimler olacak" sorusu merak konusu oldu. Konuşulan isimler arasında en dikkat çekeni ise eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek olarak dikkat çekti. Gazeteci Cüneyt Özdemir de sosyal medya kanalında bu durumu " Mehmet Şimşek geliyor gördüğümüz kadarıyla. Yalanlayan yok" sözleriyle teyit etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ekonomiyi teslim edeceği düşünülen Mehmet Şimşek arasında bir pazarlık söz konusu olduğunu ifade eden Cüneyt Özdemir “Yoksa ben Mehmet Şimşek geliyorum demez” diye konuştu.

Programda ayrıca Şimşek isminin borsalar tarafından ciddiye alındığı ve yükselişe geçtiği de ifade edildi. Şimşek'in ekonominin başına geçtiği açıklandığı gün borsanın düşüp düşmeyeceğinin belirsiz olduğu söylendi.