'Aktif siyasete dönmeyi düşünmüyorum' diyen Mehmet Şimşek hakkında gerçekler ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teklifini neden reddettiği konusunda çeşitli iddialar ortaya atılırken konuyla ilgili Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat açıklama yaptı. Hande Fırat'ın iddiasına göre Mehmet Şimşek'in görevi kabul etmemesinin sebebi hastalığı..

Fatih Altaylı'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na ağır sözler: Saksıyı aday gösterseydiniz.. Fatih Altaylı'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na ağır sözler: Saksıyı aday gösterseydiniz..

Hande Fırat, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şimşek'le istişarelerinin süreceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mehmet Şimşek arasındaki görüşmenin çok iyi geçtiğine dikkat çeken kaynaklar; 'Şimşek elinden geleni yapmaya hazır, bu görüşmelerin devamı da olur. Bir yöntemde de anlaşılabilir' dedi' bilgisini verdi.

Bir süredir tedavi görüyormuş

Hande Fırat, Mehmet Şimşek'in bakanlık teklifini reddetmesinin e aktif siyasete dönmekteki karsızlığının nedenlerinden birinin 'Ancak sorun bu değil. Sorun, Mehmet Şimşek'in sağlığı. Bir süredir tedavi gören Şimşek'in yurtdışında tedavisi devam edecek.' sözleriyle duyurdu. Hande Fırat, Mehmet Şimşek'in rahatsızlığının ne olduğuna ilişkin bir bilgi paylaşmadı.