Dünya Bankası, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerin imarı için 1 milyar dolar finansman sağladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bu kredinin dağıtım planını açıkladı. Bakanlık tarafından tahsis edilen 684,8 milyon dolarlık bölüm, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı projelerinde kullanılacak. 296,5 milyon dolarlık kısım ise kırsal alanlardaki konut ve sosyal donatılara ayrılacak. Geriye kalan 388,3 milyon dolarlık bölüm ise İller Bankası tarafından altyapı projelerinde kullanılacak.

Krediyi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na tahsis edilen 296,5 milyon dolarlık kısım, kırsal alanlardaki köy evleri ve ahırların inşa edilmesinde ve sosyal donatıların hazırlanmasında kullanılacak. Ayrıca, köylerdeki temel altyapının ve sosyal tesislerin onarımı veya yeniden inşası için de kullanılacak.

Enver Aysever'den Buket Aydın'a sert sözler: Derdini seveyim! Enver Aysever'den Buket Aydın'a sert sözler: Derdini seveyim!

Krediyi karşılıksız olarak İller Bankası'na tahsis edilen 388,3 milyon dolarlık kısım, deprem bölgesindeki altyapı projelerinde kullanılacak. Bu kapsamda, su, yağmur suyu şebekesi, katı atık yönetim tesisleri ve belediye itfaiye istasyonları ile hasar görmüş olan acil durum müdahale ve belediye ekipmanları, itfaiye ve kurtarma araçları ile katı atık toplama araçları yenilenecek.