Mehmet Demirkol'un sözleri gündem oldu! İnsanlar devletinin yanında hükümetin karşısında olabilir

Dün akşam Beşiktaş tribünlerden yükselen 'Hükümet istifa' sloganları sonrası tartışmalar devam ediyor. Spor yorumcuları Güntekin Onay ve Mehmet Demirkol konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 44 bini aşkın kişinin hayatını kaybetmesi sonrası Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünlerinden hükümet istifa sesleri yükseldi. Akabinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin taraftarları hedef göstererek siyah beyazlı ekibin üyeliğinden istifa etmesiyle tartışmalar daha da alevlendi. 

Spor yorumcuları Güntekin Onay ve Mehmet Demirkol, tribünlerden yükselen istifa sloganları sonrası yaptıkları değerlendirmede insanların 'hükümet' ve 'devlet' kavramlarının ayırt edebilmesi gerektiğini söyledi..

beINSports yorumcusu Güntekin Onay, "Biz devletin yanındayız zor günlerde. Devletimiz güçlüdür ve vatandaşının yardımına koşar. Hükümet ile devlet aynı şey değil" dedi.

İNSANLAR DEVLETİNİN YANINDA, HÜKÜMETİN KARŞISINDA OLABİLİR

Mehmet Demirkol da benzer şekilde "Devlet ve hükümet aynı şey değildir. Hükümet yıkıldığında devlet yıkılsa Atatürk öldüğünde Türkiye yıkılırdı. İnsanlar devletinin yanında hükümetin karşısında olabilir. Demokratik haktır" ifadesini kullandı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN