CHP Eski Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Hamas'ın terör ögütü olduğunu söyleyenlere tepki göstererek "Hamas, Filistin’in ‘Kuva-yi Milliyesi’dir, Müdafaa-yi Hukuk örgütüdür." benzetmesinde bulundu. Bekaroğlu Hamas'ın vatan topraklarını kurtarmak gayesinde olduğunu ifade etti.

Sosyal medya platformu Twitter'dan açıklama yapan Bekaroğlu Filistinli çocukların fotoğraflarını paylaşarak "Hadi oradan; Hamas terör örgütüymüş, İsrail, 5 bini çocuk 12 bin Filistinliyi katlederek ‘ayıp’ ediyormuş ama bu işi başlatan Hamas’mış. Allah’tan korkun vicdansızlar! Hamas, Filistin’in ‘Kuva-yi Milliyesi’dir, Müdafaa-yi Hukuk örgütüdür. İşgal altındaki vatan topraklarını kurtarmak, halkının canını, malını, şerefini korumak için savaşanlara başka ne denilebilir?" ifadelerini kullandı.

Benzetmeyi beğenmeyen takipçilerine "Filistinliler vatanlarını kurtarmaya çalışmıyor mu?" yanıtını veren Bekaroğlu, "Müzik festivalinde tuvalette saklanan bile ateş ettiler. Tuvalete saklanan var mı diye ateş etmek hangi Allah ın hukukunu sığıyor." diyen takipçisine de "İsrail ve suç ortaklarının her söylediği doğru, öyle mi?" sorusunu yönelterek Hamas'ı savundu.

Diyarbakır'da bir bulvara "Şeyh Sait" ismi verileceği duyurulmuştu: Tepki yağdı Diyarbakır'da bir bulvara "Şeyh Sait" ismi verileceği duyurulmuştu: Tepki yağdı