Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesi geniş yankı uyandıran ve birçok tartışmanın da fitilini ateşleyen Meral Akşener'le ilgili şimdi bomba bir iddia ortaya atıldı.Ankara kulislerinde konuşulanları aktaran Hande Fırat, "Siyaset kolay bırakılmıyor" diyerek ''Akşener'i sahnede görmek kimseye süpriz olmasın'' dedi.

İYİ Parti 31 Mart yerel seçimlerinden umduğunu alamayınca Meral Akşener'e kurucusu olduğu partinin genel başkanlığını bıraktırdı. 

Ardından gözlerden kaybolduğu, telefonlara yanıt vermediği ve  hattını değiştirdiği öne sürülen Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la sürpriz bir görüşme gerçekleştirince tüm gözler yeniden kendisine çevrildi.

Devlet Bahçeli'nin yüzüğü gündem olmuştu! Sırrını MHP açıkladı Devlet Bahçeli'nin yüzüğü gündem olmuştu! Sırrını MHP açıkladı

Söz konusu görüşme İYİ Parti'de hararetli tartışmalara yol açarken bir yandan da Akşener'in siyasette varlık göstermeye devam edeceği iddiaları güçlü biçimde dillendirilmeye başladı. 

Gazeteci Hande Fırat "İYİ Parti Genel Başkanlığını bırakmış da olsa Meral Akşener’i siyasette önümüzdeki süreçte de bir aktör olarak göreceğimiz anlaşıldı" diye yazdı.

"AKŞENER'İ SAHNEDE GÖRMEK KİMSEYE SÜRPRİZ OLMASIN"

Akşener'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli ile aralarındaki gerginliğin bir süredir sona erdiğini kaydeden Fırat, "Milli birlik gerektiren konularda, sistemin eksiklerinin giderilmesinde, anayasa yapım sürecinde Akşener’i de sahnede görmek kimseye sürpriz olmasın" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU DA YAPMIŞTI! 'ANKARA' HAMLESİ

Ankara kulislerindeki çarpıcı duyumları aktaran Hande Fırat, ''Benim duyduğum, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mustafa Kemal Mahallesi’nde tuttuğu ofis gibi Akşener de Ankara’da Cinnah Caddesi’nde bir ofis kurarak, çalışmalarını oradan sürdürmeyi planlıyor. Önümüzdeki günler neler getirecek göreceğiz.'' diye yazdı.

"İYİ PARTİ'NİN BAŞINA DÖNEBİLİR" İDDİASI
Yine benzer ve çarpıcı bir iddiaya da gazeteci Abdülkadir Selvi de köşe yazısında değindi.Selvi, "Meral Akşener İYİ Parti Genel Başkanlığı’ndan ayrıldı ama siyaseti bırakmamış. Seçimlere doğru yeniden İYİ Parti’nin başına geçer mi? Neden olmasın?" sorularını dile getirdi.

Editör: Gülşah Yıldız