31 Mart 2024 yerel seçimlerinin ertesi günü olan 1 Nisan'da okulların tatil olacak mı merak ediliyor. Beklen açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. İşte detaylar...

Velilerin dikkatine: Okula gitmek için artık randevu zorunlu Velilerin dikkatine: Okula gitmek için artık randevu zorunlu

Okullar 1 Nisan'da Tatil mi?

31 Mart 2024'te gerçekleşecek olan yerel seçimler oy kullanma işlemi okullarda yapılacağı için eğitim kurumlarını da etkileyecek.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), seçimlerin ardından 1 Nisan'da okulların tatil edilip edilmeyeceğine dair önemli bir karar aldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 1 Nisan Kararı

MEB tarafından yapılan açıklamada, seçimlerin özelliği nedeniyle oyların sayım işleminin akşam geç saatlere kadar devam etmesi ve eğitim kurumlarının aynı gün içerisinde eğitim öğretime hazır hale getirilmesinin zorluğu göz önünde bulundurularak, 1 Nisan'ın okullar için tatil edildiği belirtildi.

MEB Valiliklere Yazı Gönderdi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yazıda, "Eğitim kurumları, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde asıl işlevlerinden farklı olarak seçmenlerin oy kullanmalarına imkan verecek şekilde hazırlanmaktadır. Seçimlerin özelliği nedeniyle oyların sayım işlemi akşam geç saatlerde bitmekte, bu durum da eğitim kurumlarının aynı gün içerisinde eğitim öğretime hazır hale getirilmesini engellemektedir. Bu nedenle Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumları, eğitim öğretime hazır hale getirilmeleri bakımından 1 Nisan 2024 Pazartesi günü tatil edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Editör: Nigar Topcu