Devlet Bahçeli, MHP kadrolarının emniyetteki tasfiyesinden rahatsız Devlet Bahçeli, MHP kadrolarının emniyetteki tasfiyesinden rahatsız

İYİ Parti'nin 81 ilde kendi adayları ile yerel seçime gireceğini açıklaması ardından gözler Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na çevrildi.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, gazetecilerle bir araya geldi. Yavaş, gazetecilerin "İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu’nda alınan 81 ilde aday çıkarma kararı hakkında ne düşünüyorsunuz" sorusuna “Ankara’daki 4 milyon 200 bin seçmenin oyuna parti ve bölge ayırt etmeksizin talibim” şeklinde yanıt verdi.

Mansur Yavaş'ın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde oldu:

"HEPSİNDEN OY İSTİYORUZ"

"Ankara’da 4 milyon 200 bin seçmen var şu anda. Ne kadarı oy kullanır bilmiyorum ama ben hepsinin oyuna talibim, parti ayırt etmeksizin, bölge ayırt etmeksizin. Bizim söylemimiz her zaman şu olmuştur; ‘Seçildikten sonra herkese eşit bir şekilde, kimseyi ayırmadan hizmet edeceksin’. Bu şekilde de 5 yıla yakındır hizmet ettiğimizi düşünüyoruz. 2019 yılında seçime girerken vaatlerle girdik. Ama şu anda yeni seçime yaptığımız icraatlar ile gireceğiz. Belediyeciliğe farklı bir bakış getirdiğimizi düşünüyoruz. Ankara halkının önüne çıkıp ‘yaptığımız hizmetleri beğeniyorsanız bize oy verin’ diyeceğiz. Bunu da yaparken şu seçmen bu seçmen diye ayırmadan hepsinden oy istiyoruz.”