Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklama!

Millet İttifakı'nın hazırladığı 12 maddelik metinde Cumhurbaşkanı yardımcısı olacakları duyurulan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ilk açıklamalarını sosyal medya hesaplarından yaptılar.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Altılı Masa'nın toplantısı ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak belirlendi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, diğer 5 liderin cumhurbaşkanı yardımcısı olacağını açıkladı. "Güçlendirilmiş parlementer sisteme geçiş sürecinin yol haritası" metninde ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş için "İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Sayın Cumhurbaşkanının uygun gördüğü zamanda ve tanımlanmış görevlerle Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanacaklardır." ifadesi kullanıldı.

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu, bu gelişmeler ardından ilk açıklamalarını yaptılar. 

Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"İnanıyoruz ki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde Millet İttifakı olarak ülkemizin her bir ferdinin çoktan beri hak ettiği aydınlık yarınlara en kısa sürede ulaşacağız."

Mansur Yavaş ise açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Birlikte rahmet vardır, bereket vardır. Sayın Genel Başkanlarımıza teveccühleri için teşekkür ederiz. Türkiye'nin ikinci yüzyılına hep birlikte umutla ve mutlulukla yürüyoruz."

Daha sonra iki lider ortak açıklama yaparak:

"Milletimizin arzusu doğrultusunda, ittifakımızın bir bütün halinde yola devam etmesi son derece önemliydi. Bu doğrultuda bugün bizleri ağırlayan ve samimi bir istişarede bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Sn. Meral Akşener’e teşekkürü borç biliriz." ifadelerini kullandılar.

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN