Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklama!

İyi Parti lideri Meral Akşener'in ortak cumhurbaşkanı adayında anlaşamayarak masadan ayrılırken Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na çağrı yapması ardından CHP'li belediye başkanları ilk açıklamayı yaparak Kemal Kılıçdaroğlu'na desteklerini bildirdiler.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti lideri Meral Akşener, yaptığı basın açıklamasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkarak Altılı Masa’nın millet iradesini kararlarını yansıtma kabiliyetini yitirdiğini söyledi. Akşener, konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda göreve davet etti. Akşener'in konuşması üzerine CHP'li iki büyükşehir belediye başkanı da Twitter hesapları üzerinden açıklama yaptılar.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş açıklamasında, "Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz." ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da "Millet İttifakı halkımızın içinden geçtiği zor bir dönemde ağır bir sorumluluk alarak devleti etkin ve demokratik toplumu huzurlu ve zengin kılma iradesiyle kurulmuş bir siyasi birliktir. Milletimize çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum. Temennimiz, Millet İttifakı’nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir." diyerek Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini açıkladı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN