Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimleridolayısıyla düzenlenen Mersin mitinginde Süleyman Soylu'nun LGBT sözlerine cevap verdi. 

Sivas çok fena sallandı! Sivas çok fena sallandı!

“Cumhur İttifakı’na da Millet İttifakı’na da oy verenlerin hepsi başımızın üzerinde, kimseyi ayırmıyoruz. En son 85 yaşındaki Saadet Partisi Genel Başkanı’nı da LGBT’ci ilan ettiler. Sürekli bunlar LGBT’ci diyorlar. Ben bunların LGBT karnesini açıyorum.

Sayın İçişleri Bakanı sürekli olarak, ‘Bunlar gelirse erkekle erkek, insanla hayvan evlenecek’ falan anlatıyor. Sürekli fantezilerini anlatıyor, maşallah çok zengin fantezileri var. Türkiye’de 2002’den sonra bir sürü LGBT derneği kurulmuş. Bunlardan 7'si Süleyman Soylu döneminde.  LGBT oteli açılmış. Müslüman Eşcinseller Derneği’ni de izin vermişler. Durum budur. Kimsenin cinsel hayatına devlet karışmaz. Bizlere hakaret etmek için kullanıyorlar."

SÜLEYMAN SOYLU NE DEMİŞTİ?

"Benim ülkemde erkekle erkeğin, kadınla kadının evlenmesini istemiyorum arkadaş. Ben istemiyorum. Billboardlara asıp da biz cinsel yönelimin bütün tercihlerini yerine getireceğiz demek var ya, erkekle erkeğin kadınla kadının, daha öte giderek midenizi bulandırmak istemem. Hani LGBT+Q diyorlar ya onun içerisinde hayvanla insanın evlenmesi de var. Yani bunlar tamamen Amerika'nın ve Avrupa'nın güdümüne girmişler."