Menzilcilerin tehdit ettiği gazeteciye mahkemeden ret! Menzilcilerin tehdit ettiği gazeteciye mahkemeden ret!

Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası A.Ş.'de "para karşılığı işe alım yapıldığı" iddialarıyla ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın 21 Temmuz 2023 tarihinde teftiş başlattığı açıklandı. Teftiş sonucunda bahsi geçen hesabın sahibi olduğu iddia edilen kişinin belediye personeli olmadığı belirlendi. Yavaş yönetimi, iddiaların tam olarak aydınlatılması için suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunun ardından para karşılığı işe alım iddalarını gündeme getiren AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan'ın da tanık olması için Ankara Büyükşehir Belediyesi savcılığa başvurdu.

Daha önce bir Belediye Meclisi toplantısında Başkan Yavaş, belediye personelinin yolsuzluktan yargılanması durumunda müdahil olacağını ifade ederek "Benim dönemimdeki herhangi bir personelim yolsuzluktan yargılanırsa namus şeref sözü, sizlerle beraber ben de o davaya müdahil olacağım. Yetimin hakkını hep birlikte savunacağız. En ufak duyum alırsanız savcılığa başvurun dedikodu yapmayın. Varsa bir yolsuzluk götürün savcılığa verin. Sizinle beraber takip edeceğim. Söz veriyorum" demişti.