Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi'nde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,  Ankara'da yaşanan otobüs krizi ve yaklaşan yerel seçimler hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

KİMSENİN HAKKI YOK

Halk otobüslerinin Ankaralı yolcuları mağdur ettiğini de ifade eden Başkan Yavaş, halk otobüslerinden belediye desteğinin çekilmesinin bu destek için istenen kredinin belediye meclisi tarafından bekletilmesi olduğunu söyledi. Kredi çıkmayınca otobüslere indirimli binme hakkı olan yolcuların kanuna aykırı biçimde taşınmadığını kaydeden Yavaş, halk otobüslerini işletenlere seslendi ve “Otobüslerin hepsini ya bize satın ya da gidip başka iş yapın. Bu halka zulüm etmeye kimsenin hakkı yoktur” dedi.

VIZ GELİR TIRIS GİDER

"Biz göreve geldiğimizden itibaren Ankara'da kirli siyaseti ortadan kaldırdık" diyen Başkan Yavaş, "Ama şimdi seçim yaklaştıkça karalamalara başladılar. Biz bunlara karşı efsunluyuz, vız gelir tırıs giderler. Attıkları iftiralar kendilerine bulaşacaktır" diye konuştu.

Muharrem İnce CHP’den adaylık iddialarını yanıtladı Muharrem İnce CHP’den adaylık iddialarını yanıtladı

"Ankara, üç dönemdir muhalif kimliğini korudu" diyen Mansur Yavaş, "2018 Referandumunda yüzde 50'den fazla hayır dedi. 2019 yılında yine yüzde 50'den fazla oy vermek suretiyle bizi göreve getirdi. En son 2023 seçiminde de yüzde 52, sayın Genel Başkanımıza oy vermek suretiyle muhalif kimliğini devam ettirdi. Bizler 4 milyon 200 bin seçmenin tamamının oyuna talip olacağız ve hedefimiz en az yüzde 60 ve Belediye Meclisi'nde çoğunluktur"  şeklinde konuştu.