Mansur Yavaş'ın bu sözleri masayı karıştıracak!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dün katıldığı canlı yayın programında yaptığı açıklamalar ile gündeme bomba gibi düştü. Yavaş'ın bir açıklaması masadaki isimleri pek memnun etmeyetcek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Habertürk'te Fatih Altaylı'nın Teke Tek programınba ilginç bir açıklama yaptı. Yavaş'ın bu açıklaması Altılı Masa'ya çağrı niteliğindeydi.

İşte Yavaş'ın o açıklaması:

Sayın Akşener büyük teveccüh gösterdi. Biz devam etmesi gerektiğini düşünüyorduk. Sayın Akşener dedi ki, 'O zaman elinizi taşın altına sokacaksınız, uzlaşma bu şekilde gerçekleşir' dedi. Bizim makam mevki derdimiz yok. Ankara, İstanbul belediye başkanlıkları güzel makamlar. Sayın Akşener'in arzusu üzerine 'Sizin orada olmanız, yönetimde etkili şekilde vatandaşla kurduğunuz bağın devam etmesi gerekir' dedi. Bu da uygun bulundu. Meral Hanım önerdi, sayın genel başkanımız da kabul etti. Son gün oldu, birkaç saate sıkıştı.

"GENEL BAŞKANLAR PARTİLERİNİN BAŞINDA OLSUN"

Altılı masaya sunmaya planladığı öneriyle ilgili Yavaş "Birkaç gün vaktimiz olsaydı şunu önerecektik, Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak beni ve Ekrem Başkanı ilan edin, sayın genel başkanlarımız milletvekili olsun ve partilerin başında olsunlar diyecektik. Kendi grupların başında olmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu benim fikrim. Bunu sayın genel başkanlarla konuşacağım ama takdir masanın." dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN