Oy sayımı devam ederken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ta yeni bir açıklama geldi. Mansur Yavaş, Türkiye genelindeki son oy oranlarını açıklayrak Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu için %47.7; Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan için ise %45.8 dedi.

Sandıklar açılmaya başladı: CHP'den ilk açıklama! Sandıklar açılmaya başladı: CHP'den ilk açıklama!

Mansur Yavaş konuşmasında  "Islak imzalar üzerinden konuşuyoruz. Ankara'da 11 defa sayılan sandıklar

İmamoğlu, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in sözlerini işaret ederek "13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu sözüne iktidar partisinin sözcüsü alınganlık gösterdi. Siz İstanbul'a belediye başkanı tahripleyip kazandı diye donattığınız için size karşı şerbetliyiz" dedi.

'SİZİN SİSTEMİNİZE GÜVENMİYORUZ'

Anadolu Ajansı'nın veri akışına dikkat çeken İmamoğlu, "Sizin sisteminize güvenmiyoruz. Memleketimizin kurumlarına güveniyoruz. Anadolu Ajansı bizi yanıltmadı. 50.01'i neredeyse yarım saat tuttu. 49'a talimat alarak indirdi herhalde" dedi.

İmamoğlu, "Baştan beri yaptığımız açıklamalarda yavaş yavaş gerçekler ortaya çıkıyor. Yüzde 60'larda başlayan manipülasyon yüzde 45'lere indi. Şu an sisteme girmeyen 7 buçuk milyon oy var" dedi.

'İKİNCİ TURA KALMA İHTİMALİ YÜKSEK'

ABB Başkanı Yavaş, açıklamada bulunarak "Islak imzalı yüzde 67,7'dir. 19 milyon 86 bindir. Oransal olarak Sayın Kılıçdaroğlu'nun oyu yüzde 47,7, Sayın Erdoğan'ın oyu yüzde 45,8dir. İstanbul seçimlerinde her tarafı bilboardla donattılar bu milli irade olmuyor. Sonuçları bekleyeceğiz. Bir oyun bile hakkını aramak sonuna kadar bizim görevimizdir. Islak imzalı verileri elde edemememizin nedeni de oyumuzun yüksek çıktığı yerlerdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın önde bitirecek, ikinci tura kalma ihtimali yüksek. Onu da söyleyeyim" dedi.