Kesin olmayan yerel seçim sonuçlarının açıklanmasıyla Ankara tarihinde en yüksek oyla belediye başkanı seçilen Mansur Yavaş, seçim sonrasını ilk ziyaretini Yenimahalle'de bulunan Ankara Toptancı Hali'ne gerçekleştirdi.

Buluşmada açıklamalarda bulunan Yavaş, şunları söyledi:

"Seçim sonucu gösteriyor ki bu iftiraların hiçbir faydası yok. Zaten vatandaşımız da buna tepki gösteriyor. O iftiraların hiçbiri bizde tutmaz. Sonuç olarak Ankara halkı 5 yıllık hizmetimizi onayladı. Allah mahcup etmesin. İnşallah bize güvenen insanların yine başını öne eğdirecek hiçbir şey yapmayacağız. Yine aynı şekilde el ele vererek birlikte Ankara'yı yönetmeye devam edeceğiz. Vatandaşımız, beton asfalt belediyeciliğini değil; vatandaştan yana olan, vatandaştan aldığı parayı israf etmeyen ve onların gerçek ihtiyaçları için harcayan, vatandaşları dara düştüğü zaman da onların yanında olan, gerçek belediyeciliğin bu olduğunu onayladı. Hem de rekor bir oyla onayladı" diye konuştu.

CHP’nin yeni grup başkanvekili belli oldu CHP’nin yeni grup başkanvekili belli oldu

2019 yılında seçildiğinde de diğer ilçe başkanlarına Ankara halkı için birlikte çalışma çağrısında bulunduğunu; ancak iş birliğine yanaşmadıklarını söyleyen Yavaş, "Biz yine aynı şekilde seçilen ilçe belediye başkanlarına aynı çağrıyı yapacağız; 'Ankara'nın tamamına birlikte hizmet edelim' diye aynı teklifi götüreceğim. İnşallah şimdi seçilen ilçe belediye başkanları ve bağımsız belediye başkanı aynı hatayı yapmazlar. Elimizden tutarlar ve benim ikinci ve son belediye başkanlığı görevimde seçilen diğer belediye başkanlarıyla beraber Ankara'ya gerektiği gibi birlikte hizmette bulunuruz"

Editör: Amine Ebrar