Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı yardımcısı olmak istedi mi?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, canlı yayına katılarak gündeme dair soruları yanıtladı. Yavaş, deprem bölgesinde yaşanan sorunlar hakkında kritik açıklamaların yanı sıra Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Teke Tek programında Fatih Altaylı'ya açıklamalarda bulundu. Yavaş, konuşmasında "Birkaç gün vaktimiz olsaydı şunu önerecektik, Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak beni ve Ekrem Başkanı ilan edin, sayın genel başkanlarımız milletvekili olsun ve partilerin başında olsunlar diyecektik." ifadelerine yer verdi.

Yavaş'ın konuya dair açıklamaları şöyle:

"Ben genel başkanların milletvekili olmasını isterim"

Sayın Akşener büyük teveccüh gösterdi. Biz devam etmesi gerektiğini düşünüyorduk. Sayın Akşener dedi ki, 'O zaman elinizi taşın altına sokacaksınız, uzlaşma bu şekilde gerçekleşir' dedi. Bizim makam mevki derdimiz yok. Ankara, İstanbul belediye başkanlıkları güzel makamlar. Sayın Akşener'in arzusu üzerine 'Sizin orada olmanız, yönetimde etkili şekilde vatandaşla kurduğunuz bağın devam etmesi gerekir' dedi. Bu da uygun bulundu. Meral Hanım önerdi, sayın genel başkanımız da kabul etti. Son gün oldu, birkaç saate sıkıştı. Birkaç gün vaktimiz olsaydı şunu önerecektik, Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak beni ve Ekrem Başkanı ilan edin, sayın genel başkanlarımız milletvekili olsun ve partilerin başında olsunlar diyecektik. Kendi gruplarının başında olmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu benim fikrim. Bunu sayın genel başkanlarla konuşacağım ama takdir masanın.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN