Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş PKK ve HÜDA Par hakkında olay açıklamalar yaptı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya gelen Mansur Yavaş yaptığı açıklama da AK Parti ve MHP'nin Millet İttifakı'na yönelik 'bölücülük' suçlamalarına yanıt verdi. 

Mansur Yavaş, "Eğer bölücülükten bahsediliyorsa, HÜDA Par'ın programını okuyun, onlarla seçime nasıl birlikte giriyorlar, önce onun cevabını versinler" dedi. Terör örgütü yöneticilerinin Altılı Masa'yı destekleyen açıklamaları  hakkında konuşan Yavaş "Net bir şekilde söylüyoruz Kandil'i de başlarına yıkarız, Kandil'e de karşıyız, PKK'ya da karşıyız!" açıklaması yaptı.

İŞTE MANSUR YAVAŞ'IN AÇIKLAMALARI

Vaade gerek yok hemen yapın

Onlar ne kadar karalarsa karalarsın sadece tutturmuşlar PKK falan filan... Seçimden sonra 10 GB internet vereceklerini söylediler. Akıl edemezler, uzaktan eğitime geçtiler; Ankara'da 10'ar GB interneti ABB verdi, hükümet vermedi. Şimdi diyorum ki vaade gerek yok hala hükümetsiniz hemen interneti verin.

Kandil Altılı Masa'yı bozmak için konuşuyor

Hem demokratik gelişimi sağlamak hem yeni anlayış getirmek için ortaya çıkan 6'lı hükümet tertemiz sayfa açmak istiyor. Kandil 6'lı masanın işini zora sokacak açıklamalar yaparak bu temiz sayfayı bozmak istiyorlar. Net bir şekilde söylüyoruz Kandil'i de başlarına yıkarız, Kandil'e de karşıyız, PKK'ya da karşıyız.

Hizmet etmeyelim diye paramız kesildi

Ankara için çalışmaya devam edeceğiz. Kimsenin yatağa aç girmemesi için çalışacağız. Gayri ciddi bir anlayıştan halktan yana bir anlayışa geçerseniz önceliği halkın sağlığına ve canına verirsiniz ortaya böyle eserler çıkar. Çayyolu metrosu ve diğer metrolar eski belediye yönetimi tarafından beceremedikleri için Ulaştırma Bakanlığına devredildi. Bunlardan Çayyolu metrosu bitti ve sonra protokolle belediyeye devredildi bizden önce.

8 Nisan'da görevi devralıyoruz hemen ardından Cumhurbaşkanı Kararnamesi çıktı 'Ulaştırma Bakanlığının yaptığı metrolara belediyen tahsil edecektir' diye... 1 milyar 750 bin TL bizden kesildi. 1 buçuk milyarıyla size hizmet etmekten alıkonulduk. ABB'yi biz kazanmasaydık bu değişikliği yapmayacaktı. Buna rağmen çalışıyoruz.