Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Uşak’ta vatandaşlara seslendi. Ankara'nın son durumundan bilgi veren Mansur Yavaş eski belediye yönetimine sert eleştirilerde bulundu.

Mansur Yavaş ''İnsanlar hayvancılığı bırakmış Ankara’ya gelmiş bulabilirse asgari ücretle işe girmeye çalışıyor. Kırsal kalkınmada 600 milyon lira harcadık Ankara halkının cebine 400 milyon lira gelir girdi. İşçiler eskiden zorla Ankaraspor’un, Osmanlıspor’un maçına götürülürdü ailesiyle gelecek diye yoklama alınırdı. Artık Ankara Belideysinin işçileri sendikasını da seçiyor. Ankara belediyesi kimseyi zorla bir yere götürmüyor. Ankara Belediyesi için çalışıyor karşılığında parasını da alıyor'' açıklaması yaptı.

İŞTE MANSUR YAVAŞ'IN AÇIKLAMALARI

Soyluya göre dağlarda 80 terörist kaldı.  Fakat 2018’den beri kendileri gibi düşünmeyenleri o kadar çok terörist ilan ettiler ki bıktık artık ayrıca 2019 seçimlerinden önce sebzeler pahalandı. Bu arkadaşların hiç suçu olmaz. Ya Amerika ya dış güçler ya da CEHAPE zihniyeti diye bir zihniyetin üzerine yüklerler. O zaman pazarcılar suçluydu 2019’da.  Polatlı’da zaten depoya koyuyor soğanını öyle satıyorlar. Polatlı’da depoları bastılar. Soğancılar terörist… Bu ay da Rekabet Kurumu Kasaplar hakkına inceleme yaptı demek ki bu ayın teröristi kasaplar oldu. Kabul edin yönetemiyorsunuz. Bu halka söyleyecek bir şeyiniz kalmadı.

Dediler ki Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde işçi çıkartılacak işte yeni alınacakların listesi… Onu da tam okutmuyorlar. PKK’lıları işe dolduracak. Dediler ki sayaçları DHKP-C’liler okuyacak faturaları onlar götürecek. Baktılar ki öyle bir şey yok. TC tabelaları geri geldi. Tam tersine gitmekte olan beka yerine çakıldı. İstanbul seçimini iptal ettiler. Artık beka lafı edilmedi. Çünkü hiç bir belediyede bekayla ilgili sorun olmadı. Ankara’da da faturaları vatansever Ankaralılar yazıyor. Baktılar ki istedikleri olmadı İstanbul seçiminde ağız değiştirdiler. “İstanbul düşerse Türkiye düşer İstanbul düşerse Kudüs düşer. İstanbul düşerse Mekke düşer” düşmedi. Hiç bir şey olmadı yine olmayacak. Türkiye’de 14 Mayıs’tan sonra değişim yaşanacak ve hiçbir şey olmayacak. Tam tersine Türkiye daha da güçlenecek. Hatta şunu yaptılar. Dediler ki “Mursi’yi mi seçeceksiniz Sisi’yi mi seçeceksiniz dediler. İstanbul halkı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu seçti fakat kendileri gittiler Sisi ile tokalaştılar. Şimdi aynıları söyleniyor. TOGG ortada yapandan Allah razı olsun Anadolu gemisi var Allah razı olsun İHA’lar SİHA’lar var Allah razı olsun. Bakın bu ülkede ASELSAN ROKETSAN gibi kurumlar 80’li yıllarda kuruldu. Bunları geliştiren insanlar kendisinden sonraki hükümetleri devretti gitti. Hala o kurumlar ülkenin güvenliği için çalışmalar yapılıyor. Fakat öyle bir çalışma yapılıyor ki TOGG İHA SİHA Bunlar sankı devletin parasının yapılmamış da partinin müzesine koyacaklar. Milli Güvenlik politikası hiç bir zaman düşünmez. Ne bebek katili serbest kalır. Ne de teröristler hapishanelerden çıkartılır. Onları çıkartırsanız yine siz çıkartırsınız. Bizlere güvenin. Nefret siyaseti inşallah bitiyor. Bundan sonra bugüne kadar hayatında hiç bir zaman Cumhur İttifakı’na söz etmemiş onları destekleyenlere kötü söz etmemiş birisi iş başına geliyor.