Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, katıldığı canlı yayın programında kandil ve hizbullah ile ilgili açıklama yaptı.

Yavaş, "Biz Kandil'e de karşıyız, Hizbullah'a da, İŞİD'e de karşıyız" dedi.

İşte Yavaş'ın sözleri:

Yeni Aile Bakanı Mahinur Özdemir kimdir, kaç yaşında nereli, evli mi? Yeni Aile Bakanı Mahinur Özdemir kimdir, kaç yaşında nereli, evli mi?

MANSUR YAVAŞ: "BİZ KANDİL'E DE HİZBULLAH'A DA KARŞIYIZ"

Daha önce açılıma karşı çıkan herkese 'Siz şehitlerin kanından mı besleniyorsunuz?' deni. Şimdi de şehitlerin fotoğraflarını yayarak 'Bunları nasıl unutuyorsunuz?' deniyor. Şimdi 77 tane kaldı diyorsunuz, bütün gücünüzü kullanıp, şehit verdirmeyeceksiniz. Açılım döneminde valilere 'silahlara karışmayın' dediniz. Operasyonları durdurdunuz. Sonra bir sebeple vazgeçtik dediniz. Dolmabahçe'de insanlar oturmuş iken 'bitti bu iş' dendi. Onun da acısı 800 şehitle sonuçlandı. Şimdi bu şehitler niye veriliyor? Niye engel olamıyorsunuz? Ben de her gittiğim yerde bunları söyledim. Onların açılım döneminde yaptıklarını, sahte afişler, broşürleri açıkçası biz yapmadık. Halktan gelen o tepkiyi arkadaşlarım ilettiği için başından sonuna her yerde aynı şeyi söyledim 'Biz Kandil'e de karşıyız, Hizbullah'a da, İŞİD'e de karşıyız' dedik. Bana kimse müdahale etmedi böyle konuşuyorum diye. Meral Hanım da şiddetli söyledi.

"KANDİL, CUMHUR İTTİFAKI'NA ÇALIŞMIŞTIR"

Teröristleri affedecek güç Türkiye'de yok. Kendileri HDP'ye bakanlık verdiler. Ortada fol yok, yumurta yok, bakanlık vereceksiniz diyor. Meral Hanım HDP olursa ben olmam dedi. Muhafazakar insanları korkuttular. Şu anda 6'lı Masa'da sosyal demokrat, milliyetçi, muhafazakarı var. Birisi yanlış yapsa diğeri müdahale edecek durumda. Milli güvenlik politikalarıyla sayın Davutoğlu'nu Başbakan yapmışsınız, sayın Akşener İçişleri Bakanlığı yapmış, sayın Babacan bakanlık yapmış. Güvendiniz ki bu insanlara görev verdiniz. Bütün televizyonlarda söyledim, bir açıklama yapılırken lehine yapıyorsanız o insana faydası olması lazım. Bugün Özdağ'ın yaptığı açıklamanın olumlu tarafı var. Ama Kandil'in 'Sayın Kılıçdaroğlu'nu destekliyoruz, geleceğiz cezaevinin kapılarını kıracağız' demenin tek sebebi sayın Kılıçdaroğlu'na kaybettirmek. İleride göreceksiniz, Kandil'in ipi kimdedir bilemem ama, Kandil Cumhur İttifakı'na çalışmıştır. Böyle bir şey olmaz.