Malatya'da 5.6 büyüklüğünde deprem! Çevre illerde hissedildi

AFAD'tan yapılan açıklamaya göre, Malatya'da 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı Kahramanmaraş ve Adıyaman'da da hissedildi. AFAD, yıkılan binalar olduğunu açıklarken ekiplerinde sevk edildiğini duyurdu. AFAD Başkanı Yunus Sezer, Malatya'da bir kişinin yaşamını yitirdiğini 69 yaralı olduğunu duyurdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasına göre, saat 12.04'te Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

5.6 büyüklüğündeki deprem, Malatya'nın yanı sıra Kahramanmaraş ve Adıyaman'dan da hissedildi.

1 KİŞİ YAŞAMINI YİTRİDİ

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Malatya'daki depremde bir kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Sezer, öte yandan 69 kişinin ise yaralandığını belirtti.

AFAD Genel Müdürü Orhan Tatar artçı sarsıntıların devam edeceğini duyurdu. Tatar, "Şu ana kadar 5 ile 6 büyüklüğündeki 45 artçı sarsıntı var. Bugün meydana gelen depremi yine bu büyük depremlerin meydana geldiği sistem içerisinde oldu. Şu ana kadar 10 bin 282 artçı meydana geldi. Yaklaşıl 6 ayda kaydettiğimiz depremleri 3 haftada kaydettik. 3-4 arası Depremlerin sayısı 1963 4-5 aradı 671 ve 5-6 arası ise toplam 45. 5 ve üzeri artçı sarsıntılar olacaktır. Artçılar sonrası kırsal alanlarda kaya düşmesi tehlikesi olabiliyor." dedi. 

AĞIR HASARLI BİNA YIKILDI

Ağır hasarlı binadan eşya alan baba kızın ise enkaz altında kaldığı belirtiyor.

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI: ARAMA KURTARMA DEVAM EDİYOR

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, depremi NTV canlı yayınında değerlendirdi. Çınar, "4 katlı bir binada aile köyden geliyor. Eşyalarını almaya yukarı çıkıyor. Baba kız yukarı çıkarken deprem oluyor. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bunun dışında da 15-20 noktada da binaların yıkıldığına dair bilgiler aldık." dedi.

AFAD BAŞKANI SEZER'DEN AÇIKLAMA

AFAD başkanı Yunus Sezer, deprem sonraki ekiplerin teyakkuzda olduğunu ifade etti.

Sezer, "Saha tarama çalışmaları devam etmektedir." dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN