Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı açıkladı: Herkes hatasının bedelini ödemesi gerek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, katıldığı bir canlı yayında Gazeteci Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı. Gürkan, 'Hatası olan herkesin hatasının bedelini ödemesi gerektiğini düşünüyorum' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat günü meydana gelen ve 10 ilde ağır hasara neden olan depremin etkileri hala devam ediyor. Deprem sonrası tüm Türkiye bölgeye yardım için akın etti. Henüz bazı bölgelerde hala çadır sorunu çözülmemişken vatandaşlar sorunların çözülmesini istiyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, katıldığı bir canlı yayında Gazeteci Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı.

Gürkan; "Hatası olan herkesin hatasının bedelini ödemesi gerektiğini düşünüyorum. Geçtiğimiz dönemde devletimizin kurumları vardır. Kuruluşları vardır. Adli teşkilatları vardır. Kimin bu konuda ihmali kusuru veya kastlı bir şeyi varsa devlet bu konuda gerekli araştırmayı ve koğuşturmayı ve soruşturmayı başlatmış. Bu konuda içeriye alınan müteahhitler vardır. Biz buradaki görevimizi şehrimizin vebali sorumlu olarak yapıyoruz. Bu şehrimizden giden insanların tekrar geri dönüşlerini nasıl sağlarız onun gayreti içerisindeyiz. Biz siyasi anlamda bir yerde belediye başkanı olma anlamında değiliz. Hiçbir keşkemin olmadığını bütün Malatya bilir."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN