İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, tv100 yayınına katılarak soruları yanıtladı. Seçim sürecini ve Millet İttifakı'nın ortak aday olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu belirlemesini değerlendiren Türkkan, CHP'li bazı milletvekilerinin "Meral Hanım’a güveniyoruz, Kemal Bey’in adaylığının önüne geçin" dediklerini ifade etti.

Türkkan'ın konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

Mansur veya Ekrem Bey’in kazanacağına inanıyorduk. Evet, anketler de onu söylüyordu, biz de söylüyorduk. O dönemdeki bütün anketlerin tamamında hem Mansur Bey hem Ekrem Bey öne çıkıyordu. Bunu 6’lı masaya kabul ettiremedik. Kemal Bey’in adaylığı konusunda ittifak yapmış diğer partiler de olunca, bu masadan başka aday çıkmadı.

“DUA EDİN MERAL HANIM MASADAN KALKTI”
Meral Hanım ‘Aday değilim’ diyerek çok büyük bir fedakarlık gösterdi. CHP’li birini aday göstermek bu adaya duyulan saygıyla ilgilidir. Meral Hanım’ın yaptığı fedakarlığı keşke diğer liderler de yapsaydı.
Biz bir partiyiz, bu parti görüşünü beyan eder. Dua edin Meral Hanım masadan kalktı. Meral Hanım o masadan kalkmasaydı çok daha ağır sonuçla karşı karşıya kalırdık. Eğer Akşener, Sayın Yavaş ve İmamoğlu’nu bu işin içine koymasaydı, çok ciddi bir farkla kaybederdik, ‘Meral Hanım’a güveniyoruz, Kemal Bey’in adaylığının önüne geçin’ diyen CHP milletvekilleri vardı.

Editör: Nigar Topcu