Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki olaylar ve sahaya inen taraftarın kafasına tekme atmasıyla gündeme gelen Oosterwolde için Yunanistan basınından dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Oyuncuların akıbiyeti hakkında spor medyasının görüşleri şu şekilde.

OOSTERWOLDE TÜRKİYE'YE DÖNMEYECEKTİ

Akşam gazetesinde yer alan habere göre; Filathlos adlı spor haberleri sitesi, olayla ilgili şu bilgileri aktardı: "Oosterwolde, Türkiye'ye dönmekten korktu. 22 yaşındaki başarılı sağ bek, Trabzonspor maçının bitiminden sonra sahayı işgal eden taraftarın kafasına tekme atmış, ardından hakkında soruşturma açılacağı haberini duyunca paniğe kapılmıştı.

OOSTERWOLDE HAKKINI SAVUNMAYA HAZIRLANIYOR

Oosterwolde, kendi ülkesine giderek FIFPro ofislerini ziyaret etti ve Trabzon maçında yaşananlarla ilgili hukuki sorunlarla karşılaşması durumunda destek istedi. FIFPro, davayı araştırması için hukuk departmanından bir kişiyi İstanbul'a gönderdi. Futbolcuya durumun ciddiyeti hakkında bilgi verildi ve kendisine karşı cezai suçlamaların getirilmesinin mümkün olduğu iletildi. 'Aslında iyi bir avukat bulmalısın' tavsiyesi de verildi. Paniğe kapılan Oosterwolde, Fenerbahçe yönetimiyle temasa geçti ve Hollandalı avukatın anlattıklarını kendisine aktararak destek istedi.

Jose Mourinho: Amacımız Fenerbahçeli taraftara uzun süredir bekledikleri mutlulukları vermek Jose Mourinho: Amacımız Fenerbahçeli taraftara uzun süredir bekledikleri mutlulukları vermek

OOSTERWOLDE İKNA OLDU İSTANBULA DÖNÜYOR

Türk ekibinin avukatları, korkacak hiçbir şeyin olmadığı ve hakkında dava açılma ihtimalinin bulunmadığı konusunda kendisine güvence verdi. Bunun üzerine Hollandalı stoper İstanbul'a dönmeye ikna oldu. Twentefans.nl adlı sitede ise Hollandalı gazeteci Tijmen van Wissing'in şu sözlerine yer verildi: "Türkiye'de bu işler nasıl yürüyor bilmiyorum ama Hollanda'da bir ceza mahkemesi kurulurdu. Batı Avrupa'da bu hareketiyle kariyerini sonlandırabilirdi."

LİVAKOVİC'İN SON DURUMU

Trabzonspor-Fenerbahçe derbisinde atılan yabancı cisimlerle yaralanan ve maçtan sonra yumruk darbeleriyle sarsılan Livakovic'in milli maçlar sonrası Türkiye'ye gelmek istemediği, ancak Sarı Lacivertli yönetimin Livakovic'e güvence vermesiyle krizin şimdilik sona erdiği belirtiliyor.