Sabah işe gidiyorum erkenci işçiler sözü kime ait? Sabah işe gidiyorum erkenci işçiler ne sözü? Sabah işe gidiyorum erkenci işçiler sözü kime ait? Sabah işe gidiyorum erkenci işçiler ne sözü?

KYK yurt sonuçları Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı.  KYK yurt sonuçlarına e-Devlet sistemi üzerinden bakılabiliyor. Peki KYK yurt müdürlükleri için yapılacak işlemler nedir? KYK yurt kaydı nasıl yapılır? KYK yurt kaydı gerekli belgeler nelerdir? KYK yurt kaydı için ne yapmalıyım? KYK yurt ücretleri ne kadar? İşte KYK yurt kaydı işlemleri hakkında merak ettikleriniz..

KYK YURT SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR?

KYK yurt tipleri, 1.tip, 2. tip, 3.tip, 4.tip, 5.tip, 6.tip olarak sıralanırken, bu sınıflandırma; odanın büyüklüğü, kalan kişi sayısı, içerisinde tuvalet banyo olması gibi özelliklere göre belirleniyor. En ucuz KYK yurdu 1. tip olurken, en yüksek ücrete sahip olan yurt ise 6. tip olarak seçeneklerde yer alıyor.

Tip 1 ücreti aylık 345 lira,
Tip 2 ücreti aylık 405 lira,
Tip 3 ücreti aylık 480 lira,
Tip 5 ücreti aylık 510 lira
Tip 6 ücreti aylık 570 lira oldu.

KYK YURT ÜCRETİ ÖDEME NASIL YAPILIR?

YURT ÜCRETLERİNİZİ AYIN 1’İNDEN SON İŞ GÜNÜ SAAT 16.00’ya KADAR ÖDEYEBİLİRSİNİZ.

1)Yurt ücretlerinizi Ziraat ATM’lerden (KARTSIZ İŞLEMLER / EĞİTİM ÖDEMELERİ), kyk.gsb.gov.tr (E – ÖDEME) ekranından on-line veya Ziraat İnternet Bankacılığı ( EĞİTİM ÖDEMELERİ)’ndan ödeyebilirsiniz.

2)Ödemelerinizi ilgili ekranlardan TC KİMLİK numaranızla yapmanız gerekmektedir.

3)Yıllık veya altı aylık gibi ileri tarihli yurt ücreti ödemesi yapılamamaktadır.

4)YAZ DÖNEMLERİNDE VEYA İZİNLİ OLDUĞUNUZ DÖNEMLERDE DE AYLIK YURT ÜCRETİNİZİ YATIRMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Yurda yerleştirilen öğrencilerin ilk kayıt ücreti sabit bir tutar olmayıp; öğrencinin yurda yerleştiği gün ve barınacağı yurdun aylık ücretine göre değişmektedir. Bu kapsamda ödeme işlemi sırasında TC KİMLİK numaranızla ilgili ödeme ekranlarından sorgulama yaptığınızda ücret otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır.

İLK KAYIT ÜCRETİ NEDİR?

Yurda ilk defa yerleştirilen öğrencilerin ödemesi gereken ücrete ilk kayıt ücreti denir. Bu ücretin içerisinde gün bazında yatak ücreti ve güvence bedeli ücreti bulunmaktadır. Bu ücret öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirme tarihine göre farklılık gösterir. İlgili banka ATM’lerinde veya GSB Yurt ve Kredi Ödemeleri ekranında yer alan tutar otomatik olarak görülmektedir.

KAYIT ÜCRETİ YATIRILDIKTAN SONRA NE YAPILMALI?

İlk kayıt ücretinin ödenmesinin ardından öncelikle e-Devlet “Yurt Kayıt İşlemleri” bağlantısından taahhütname onayı yapılması gerekmektedir. Daha sonra ise başvuru sonuç ekranında belirtilen belgeler yurt müdürlüğüne teslim edilmelidir.

KYK TAAHÜTNAME NEDİR?

Kişinin kendi ad ve hesabına, bir gerçek kişi veya tüzel kişiye karşı, sözleşmeli ya da sözleşmesiz olarak, bir işin yapılmasını veya bir şeyin teslimini üstlendiğini gösterir belge.

KYK YURT KAYDI İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

KYK yurtlarında barınmak isteyen öğrencilerin yerleştiği KYK yurduna aşağıda yer almakta olan belgeler ile birlikte giderek yurt kayıt işlemini tamamlaması gerekmektedir.

İşte gerekli evraklar
Öğrenci belgesi
4 adet vesikalık fotoğraf
Kimlik fotokopisi
IBAN numarası (Yurttan ayrıldığınızda depozitoyu yatırmak için istenmektedir.)
Kan grubu
KYK yurt ücretini yatırdığınıza dair dekont
Öncelik belgesi (Başvuru belgesinde belirtilmiş ise)