Özgür Özel'den Kemal Kılıçdaroğlu'na ziyaret Özgür Özel'den Kemal Kılıçdaroğlu'na ziyaret

CHP Genel Başkanı Özgün Özel'in Süreyya Opera Sahnesi'nde "Bir Opera Gecesi" dinletisine katılarak Pervin Chakar'ın elini öpmesinin yankıları devam ediyor. 

Kürtlere statü isteyen soprano Pervin Chakar'ın elini öpen Özel, HEDEP'li Pervin Buldan ile hatıra fotoğrafı da çektirdi. Ancak etkinlikte CHP'nin İstanbul adayı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun olmaması dikkatlerden kaçmadı. Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, "Operadaki hayalet: Ekrem İmamoğlu" başlıklı yazısında sebepleri açıkladı. Ahmet Hakan Özel'in ziyaretini HDP'nin oylarını kapmaya yönelik olduğunu iddia etti. Hakan, mevcut CHP yönetiminin “HDP’yi kafalayalım, oyları bize gelsin, İstanbul’u alalım.” anlayışında olduğunu söyledi.

İşte Ahmet Hakan'ın yazısı

İmamoğlu'nun konserde olmamasının nedenini ise yazar, yerel seçim sürecinde yaşanacaklara işaret ederek böyle açıkladı: 

"Sanırım Ekrem İmamoğlu ile Özgür Özel şu konuda anlaştı:
İmamoğlu görüntüde olmasın, Özgür Özel görüntüde olsun. Böylece İmamoğlu, olası eleştirilerin hedefi olmasın ama HDP’nin oyları da İmamoğlu’na aksın. Eğer gerçekten böyle bir taktik ve strateji söz konusuysa... Ekrem İmamoğlu, yeni dönemde HDP’li etkinliklerde hep operadaki hayalet olarak kalacak."