Rawest Araştırma'nın yayımladığı son "Kürt Meselesi, Kürt Siyaseti ve Demirtaş" başlıklı son anket dikkat çekti. Anket 1406 Kürt kökenli vatandaşla gerçekleştirildi.

EN YAKIN HİSSETTİKLERİ PARTİ DEM OLDU
Ankete göre; Kürt kökenli vatandaşların kendilerine en yakın hissettiği parti DEM Parti olurken en yakın ikinci parti ise CHP oldu. "DEM'e yakınlık eğitim düzeyi arttıkça azalıyor" ifadelerinin yer aldığı araştırmada, eğitim durumu yükseldikçe DEM Parti'ye Kürt kökenli vatandaşların ilgisinin azaldığı veriler paylaşıldı.

'Boş koltuk' çok tartışılmıştı! Erdoğan'ın CHP'de nasıl ağırlanacağı ortaya çıktı 'Boş koltuk' çok tartışılmıştı! Erdoğan'ın CHP'de nasıl ağırlanacağı ortaya çıktı

Kürt Vatandaşlarla Yapılan Anket2

DEMİRTAŞ ZİRVEDE, İMAMOĞLU İKİNCİ
Öte yandan Kürt kökenli vatandaşlar arasında liderlerin itibarının da araştırıldığı ankete göre, Selahattin Demirtaş zirvede yer alırken onu Ekrem İmamoğlu'nun takip ettiği görüldü.

HANGİ MÜZİKLERİ DİNLERLER?
Ankette bunların yanı sıra Kürt kökenli vatandaşların dinledikleri müzik de araştırma konusu oldu. Araştırmada Mem Ararat, Şivan Perver, Ahmet Kaya, Rojda, Aynur Doğan gibi isimlerin öne çıktığı görüldü.

Kürt Vatandaşlarla Yapılan Anket3

Editör: Aliye Tulum