Kürşat Zorlu'dan parmak boyası çıkışı: O halde buyrun...

İYİ Parti'nin seçimlerde parmak boyası kullanılmasına ilişkin talebinin YSK tarafından reddedilmesi üzerine parti sözcüsü Kürşat Zorlu'dan açıklama geldi. Zorlu açıklamasında, 2019 yılında konuya dair verdikleri anayasa teklifinin işleme alınmasını istedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat,seçimlerde parmak boyası uygulanması için  09.03.2023 tarihinde talepte bulundu. İYİ Parti YSK Temsilcisi Mustafa Tolga Öztürk, dün bir açıklama yaparak YSK'nın parmak boyası için ‘Yasal düzenleme gerektiğinden işlem yapılmasına yer olmadığına’ şeklinde karar verdiğini söyledi.

Gelişmeler üzerine Bir açıklama da İYİ Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Başdanışmanı Kürşat Zorlu'dan geldi. Zorlu, 2019 yılında konuya ilişkin kanun teklifi verdiklerini hatırlatarak "Hemen işleme alın milletimizin isteğini gerçekleştirelim." ifadelerini kullandı.

Zorlu'nun sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklama şöyle:

"Partimizin seçim güvenliği için YSK’ya başvurup istediği Parmak Boyası uygulaması, “yasal düzenlemeyle olur” gerekçesiyle reddedildi. O halde buyrun…2019’da verdiğimiz kanun teklifi Anayasa Komisyonunda hala bekletiliyor! Hemen işleme alın milletimizin isteğini gerçekleştirelim."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN