İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu bugün partisinin genel merkezinde düzenlemiş olduğu basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Zorlu, TÜİK'in açıklamış olduğu enflasyon rakamlarını değerlendirdi.

Zorlu, "Sayın Bakan Nebati, ‘Kolaycılığa kaçmadan enflasyonu düşürmeye çalışıyoruz’ dedi. Allah’tan kork. Milletin hayatını zorlaştırmak için bu kadar uğraşılmaz” dedi.

BU TÜNELİN UCUNDA HESAP VERME KORKUSU VAR

Zorlu, “Şunun da altını çizmek istiyorum; bu, partimize ve Genel Başkan’ımıza yönelik ilk saldırı girişimi değildir. Daha öncesinde de 'Bunlar iyi günlerin' şeklinde yapılan birtakım ifadeler… Ama İYİ Parti'yi ve Genel Başkan’ımızı böyle bir korku kavramıyla sınamaya kalkanlar, esasında kendileri bir korku tüneline girmiş demektir. Bu tünelin ucunda 14 Mayıs var, hesap verme korkusu var. Dolayısıyla bu olayın takipçisiyiz. Burada bir can kaybı yaşansaydı, bunun hesabını kim, nasıl verecekti" dedi.

KÜRŞAD ZORLU: BU TUZAKLARA DÜŞMEYECEĞİZ

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetini örnek gösteren Zorlu, “Nerede bunun sorumluları, nerede bunun arka planı? Milletimiz bu tabloyu hak etmiyor. Biz, bu sorumluluk duygusuyla bu tuzaklara düşmeden siyasetin bu zehirli kutuplaşma diline ortak olmama kararlılığındayız” diyerek konuşmasına devam etti.

BAKAN NEBATİ ENFLASYONU DÜŞÜRECEKTİ HANİ?

TÜİK’in açıklamış olduğu enflasyon verileri hakkında Zorlu, “Halkımızın gündemi, 300 lirayı bulan kıyma. Kasabın yolunu unutmuş vatandaş kitlemiz. Asgari ücret, ortalama ücret haline gelmiş. TÜRK-İŞ’in rakamlarına göre aylık gıda harcaması (4 kişilik bir aile), açlık sınırı diyor, 9 bin 591 TL. Diğer harcamaları da eklediğimizde, yoksulluk sınırı, 31 bin 241 TL. Asgari ücret 8 bin 500 TL. Sayın Bakan Nebati, ‘Kolaycılığa kaçmadan enflasyonu düşürmeye çalışıyoruz’ dedi. Allah’tan kork. Milletin hayatını zorlaştırmak için bu kadar uğraşılmaz” dedi.