Yerel seçimler yaklaşırken İYİ Parti hakkında kulislerde konuşulan iddiayı Hürriyet yazarı Deniz Sipahi açıkladı. Deniz Sipahi AK Parti'nin İzmir'de aday çıkarmayarak İyi Parti'nin adayı Ümit Özlale'yi destekleyeceği söyledi. Sipahi, konuştuğu AK Parti'li yetkililerin ise bunu yalanladığını söyledi.

Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinin detayları! Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinin detayları!

Hürriyet yazarı Deniz Sipahi, bugünkü yazısında yerel seçimle ilgili olarak şunları kaydetti:

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da Mansur Yavaş, Aydın’da Özlem Çerçioğlu’nun adaylıkları kesin... Özgür Özel de bu üç ismin arkasında duruyor. AK Parti İstanbul ve Ankara’yı kazanacak güçlü adaylarla seçime girecek. İstanbul, Ankara’da Cumhur İttifakı’nın ortak adayla seçime gitmesi bekleniyor.

AK Parti İzmir'de aday göstermeyecek İzmir’de İYİ Parti’nin adayının Ümit Özlale olacağı açıklandı. Kulislerde AK Parti’nin aday göstermeyeceği Özlale’yi destekleyeceği konuşuluyor. Konuştuğum AK Partili yetkililer böyle bir konunun sözkonusu olmadığını söylediler.

Özgür Özel bu ilk sınavda başarılı olmak isteyecektir. O yüzden Kurultay sürecinin üzerine bir sünger çektiği söyleniyor. İzmir’de Tunç Soyer’in mevcut belediye başkanı olarak önde olduğu, asıl değişimin ilçe belediyelerde olacağı da Ankara’da konuşuluyor.