31 Mart'ta yapılacak seçimlere geri sayım başladı. Seçim çalışmaları hızla devam ederken korkutan bir olay yaşandı. AK Parti'nin Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışmmaları sırasında silahlı bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonucu bir kadının yaralandığını duyuran İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamalarının ardından AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe yaralının yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Saldırının ardından Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, silahlı saldırı hakkında sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Ekrem İmamoğlu'ndan Murat Kurum'a: Allah herkese böyle bir rakip versin Ekrem İmamoğlu'ndan Murat Kurum'a: Allah herkese böyle bir rakip versin

Çebi'nin açıklaması şu şekilde:

"Küçükçekmece, Kanarya Mahallesi'nde gerçekleşen silahlı saldırı gündemini yakından takip ediyoruz. Öncelikle saldırıda yaralanan komşumuza en içten dileklerimle acil şifalar diliyorum. Sayın Aziz Yeniay’ın bölge ziyareti esnasında gerçekleşen olayın, siyasi bir boyutu olmadığını sizlerle paylaşmak isterim. Bu tür şiddet olaylarının toplumumuzun huzurunu bozmasını şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Kirli ve teyide muhtaç bilgilerin anında haber kanallarından servis edilmesini de doğru bulmuyorum."

Editör: Amine Ebrar