İrlanda'da satın aldığı futbol kulüpleriyle dikkat çeken Acun Ilıcalı, neden kulüp almak için Türkiye'yi tercih etmediği sorusuna taraftarı suçlayarak yanıt verdi.

Dört büyükler dışındaki kulüplerin zarar ettiğini kaydeden Ilıcalı, maç yayınlarını "korsan" izleyen taraftarı "hırsız" olarak tanımladı ve "Televizyondaki korsan yayının bu kadar rahat kullanılması Anadolu futbolunu bitirecek." şeklinde konuştu.

"HARAMDIR, SUÇTUR"

Ilıcalı, yayın ücretlerini pahalı bulanlara seslenerek "Kardeşim gayet basit, korsan yayın hırsızlık. Ayrıca günahtır, haramdır, suçtur" dedi.

BESTECİ BURHAN BAYAR'DAN TEPKİ

Menzilcilerin tehdit ettiği gazeteciye mahkemeden ret! Menzilcilerin tehdit ettiği gazeteciye mahkemeden ret!

Yılda binlerce lirayı bulan paket ücretlerini ödemeden yayınları takip eden taraftarı "hırsız" olarak adlandıran Acun Ilıcalı, programlarında izinsiz kullandığı müzikler nedeniyle kaybettiği ve tazminata mahkum edildiği telif davalarındansa bahsetmedi.

Besteci Burhan Bayar, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında şarkılarının telif haklarını ödemeyen Ilıcalı'ya “Sevgili Acun programlarında izinsiz yayınladığın şarkılarımın telifleri için kazandığım dava 4 yıldır istinaf mahkemesinde bekliyor. Bizlerden helallik al ve eser sahiplerinin haklarını öde inan işler daha iyi olacak. Senin için minik para bunlar." sözleriyle seslendi.