Koreli sanatçılar Türk hayranlarına vefa için bir festival düzenliyorlar. Kore Kültür Merkezi ve Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Ofisince'den yapılan açıklamaya göre, Koreli sanatçıların "ebedi dost" sloganıyla bir araya geleceği festival, 16 Temmuz'da Antalya Açıkhava Tiyatrosu'nda düzenlenecek.

Sanatçıların Kore'ye özgü şarkıları, dansları ve şovları sergileyeceği festivalde, Güney Koreli müzik grubu "BtoB", yetenekli dansçılar ve vokallerden oluşan Just B, kendine has imajıyla farklı müzik tarzlarından esinlenen Koreli şarkıcı ve söz yazarı Adya, Güney Koreli dans grubu SDG Crew ve Koreli şarkıcı ve söz yazarı Kim Sungwon sahneye çıkacak.

KORE MUTFAĞININ LEZZETLERİ SERGİLENECEK

Katılımcılar müzik performanslarından önce Kore'nin turizm, yemek ve oyun gibi kültür unsurlarını keşfetme fırsatı bulacak.

7'inci 'Müzede Sahne' etkinlikleri, 17 Ağustos'ta başlıyor! 7'inci 'Müzede Sahne' etkinlikleri, 17 Ağustos'ta başlıyor!

Etkinliğin turizm bölümünde Kore'nin turistik cazibe merkezleri hakkında sunum yapılacak, yemek bölümünde ise Kore mutfağının lezzetleri sergilenecek. Oyun bölümünde de geleneksel Kore oyunları ve etkinlikleri sahnelenecek.

'ALIŞVERİŞ VE DOSTLUK İLİŞKİSİNİ İLERİYE TAŞIYACAK'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kore Kültür Merkezi Genel Müdürü Kee Houng Park, festivalin iki ülkenin ikinci 100 yılda da beraber olması amacıyla "ebedi dost" sloganıyla gerçekleştirileceğini belirtti.

Türkiye'de 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerde Güney Kore ekiplerinin arama kurtarma ve yardım çalışmalarına katıldığını anımsatan Park, Kore Savaşı'nda da Türk askerlerinin Kore'ye yardım elini uzattığını kaydetti.

Festival sayesinde Türk halkının Kore kültürünü daha derinden deneyimleme fırsatını bulacağına işaret eden Park, "Bu etkinlik iki ülke arasındaki alışveriş ve dostluk ilişkisini bir adım daha öteye taşıyacak." ifadesini kullandı.

Park, festivalin gelirinin depremzedelere bağışlanacağını vurguladı.